3. Армения погреба мечтите на Дания за Мондиал 2014 (ВИДЕО)

Армения погреба мечтите на Дания за Мондиал 2014 (ВИДЕО)

"Червения динамит" падна катастрофално с 0:4 у дома

Националният отбор на Дания претърпя най-срамното си поражение в последните години, ако не и в цялата си история, след като тази вечер бе размазан от непретенциозния състав на Армения с 4:0.

Срещата се игра на стадион "Паркен" в Копенхаген и бе от програмата на нашата квалификационна група "В" за Мондиал 2014.

Като цяло домакините бяха по-активният отбор в хода на срещата, но арменците показаха невероятна ефективност пред вратата на противника, пращайки 9 точни изстрел от общо 12. За сравнение, датчаните обстрелваха стража на гостите цели 21 пъти, от които само 5 попадна в очертанията на вратата.

Всичко започна ужасяващо за "червения динамит", след като още в 1-та минута Мовсисян получи в наказателното поле от Йозбилиз и с десния крак даде аванс на Армения.

След попадението домакините натиснаха моментално, но Ромедал и Зимлинг пропуснаха от изгодни положения.

Така дойде 19-ата минута, когато арменците попариха за втори път "Паркен". Тогава Алексанян намери Йозбилиз зад гърба на противниковата отбрана, а последният не сбърка за 2:0.

До края на полувремето Дания натисна много здраво, но мерникът на домакините бе много неточен при ударите от дистанция и до почивката нови попадения нямаше.

През втората част "червения динамит" отново тръгна на щурм, но в 59-ата минута Мовсисян нокаутира съперника с трети гол, дошъл след асистенция на Йозбилиз.

След този гол Дания свали гарда и до края пред гостуващата врата нямаше почти никакви интересни ситуации, освен да изстрела на Корнелиус, които бяха спасени от Березовский.

Армения обаче не бе казала последната си дума и в 82-ата минута разгромът за домакините стана пълен, след като Мкхитарян оформи крайното 4:0 с хубав изстрел от наказателното поле.

След поражението шансовете на Дания за класиране за Мондиал 2014 намаляха драстично, като в момента "червения динамит" заема неприятното 5-о място в нашата група с актив от 6 точки, колкото имат и арменците. Лидер в Италия с 14 точки, а втора е България с 10, на 1 пред Чехия. Малта е последна с 3 точки.

Реал Мадрид обяви колко време ще отсъства Милитао

Очаква се бранителят на "белия балет" да е готов за игра след паузата за национални отбори