3. Арсенал пропиля аванс от три гола и завърши наравно с Андерлехт (ВИДЕО)

Арсенал пропиля аванс от три гола и завърши наравно с Андерлехт (ВИДЕО)

Борусия Дортмунд се справи у дома срещу Галатасарай и си осигури място на осминафиналите

Арсенал загуби аванс от три гола и завърши наравно с Андерлехт в мач от група D на Шампионска лига. Домакините поведоха в 25-ата минута след гол на Артета от дузпа, а Санчес удвои четири минути по-късно. Окслейд-Чембърлейн направи резултата класически в 58-ата минута. Ванден Боре даде надежда на гостите с гол в 61-ата минута, а в 72-ата намали на 2:3. В последната минута на редовното време Митрович възстанови равенството с красив гол с глава. След равенството Арсенал се намира на втора позиция в класирането на група D със 7 точки, а Андерлехт е трети с 2 точки и минимални шансове за второто място. Лидер в групата е Борусия Дортмунд с 12 точки, а последното място заема Галатасарай с 1 точка.

Арсенал натисна още в първите минути на срещата и постави под напрежение отбраната на гостите. Чеймбърс намери на десния фланг Окслейд-Чембърлейн на дясното крило, но Мбемба успя да изчисти преди крилото да нанесе удар. Андерлехт отвръщаше с бързи контри, а Шчесни отрази опасен удар на Саша Клистан в 16-ата минута.

В 25-ата минута Дани Уелбек бе съборен в наказателното поле от Мбемба и главният рефер отсъди дузпа в полза на домакините. Прото хвана ъгъла, в който би Артета, но футболистът на Арсенал заложи на силата и откри резултата – 1:0 за Арсенал.

Четири минути по-късно Алексис Санчес изпълни пряк свободен удар, който обаче срещна стената. Топката се върна към нападателя на „топчиите” и Санчес нанесе страхотен удар, който намери долния ляв ъгъл на стража на Андерлехт – 2:0.

Фрапантна грешка на защитата на гостите в 58-ата минута даде възможност на Окслейд-Чембърлейн да напредне по левия фланг и с техничен удар да преодолее за трети път Прото.

Комфортният аванс, който Арсенал си осигури, започна да се топи в 61-ата минута, след като Ванден Боре засече прострелно центриране на Кавая. Повторенията показаха, че при паса Ванден Боре е в положение на засада.

В 70-ата минута Уелбек засече с глава центриране от корнер, но вратарят на гостите успя да улови.

В 72-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа, която бе превърната в гол от Ванден Боре. Няколко минути след второто попадение на гостите Санти Касорла открадна топка в централната зона и проби опасно по левия фланг, стигна до границата на големия пеналт и нанесе добър удар, но Прото успя да плонжира и да улови.

В самият край на редовното време домакините бяха попарени с трети гол. В 90-ата минута гостите се добраха до равенството, след като Митрович отправи перфектен удар с глава, който се оказа неспасяем за Шчесни – 3:3.

В другия двубой от групата Борусия Дортмунд отнесе гостуващия тим на Галатасарай с 4:1 и вече дори и на теория се класира за следващата фаза на Шампионска лига. Сократис нацели напречната греда през първото полувреме, след като засече с глава центриране от корнер. Марко Ройс откри резултата в 39-ата минута след пас като по учебник от страна на Пишчек. Сократис се възползва от разбъркване в защитата на гостите в 54-ата минута и удвои преднината на Борусия.

Балта отбеляза в 69-ата минута, връщайки едно попадение, но гол на Имобиле четири минути по-късно възстанови преднината на домакините. Автогол на Кая в 84-ата минута оформи крайния резултат в срещата.

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1