3. Арсенал се класира за осминафиналите на ШЛ след успех с 2:0 над Борусия (ВИДЕО)

Арсенал се класира за осминафиналите на ШЛ след успех с 2:0 над Борусия (ВИДЕО)

"Артилеристите" поведоха с бърз гол във втората минута, Санчес оформи крайния резултат през втората част

Арсенал се класира за осминафиналите на Шампионска лига, след като победи у дома Борусия Дортмунд с 2:0. Тимът на Арсен Венгер откри резултата още във 2-ата минута след гол на Яя Саного, а Алексис Санчес оформи крайния резултат в 57-ата минута.

Германският тим, който вече се класира за следващата фаза на турнира, започна двубоя като лидер в група D с 12 точки, което е с точка повече отколкото има отборът на Юрген Клоп в първа Бундеслига от дванадесет мача.

Началото бе повече от обещаващо за домакините, които поведоха още във втората минута. Яя Саного овладя топката и отклони с петичка към  Санти Касорла, който веднага върна на френския нападател и Саного останал сам срещу Вайденфелер пусна топката между краката на стража на гостите – 1:0 за Арсенал.

Арсенал стоеше по-добре в първите минути на срещата и голмайсторът Саного можеше да удвои в 9-ата минута, но след като се измъкна от засада не стреля, а пробва да навлезе дълбоко в полето на Борусия и топката му бе отнета.

Добра възможност за отбора на Юрген Клоп имаше в 19-ата минута, когато след пас на Пишчек италианският нападател на гостите Имобиле не успя да засече топката, което несъмнено щеше да се превърне в изравнително попадение.

До края на полувремето двата тима не създадоха сериозни положения и резултатът остана непроменен.

Алекс Окслейд-Чембърлейн имаше шанс да отпразнува юбилейното си стотно участие с екипа на „топчиите” с попадение в 54-ата минута, но ударът му от воле срещна гредата.

Авансът на Арсенал бе увеличен в 57-ата минута след гол на Алексис Санчес. На чилиеца бе оставено прекалено голямо пространство в близост до големия пеналт и Санчес с премерен удар в долния ляв ъгъл на Вайденфелер наказа грешката на гостите – 2:0.

Тимът на Арсен Венгер доминираше на терена и не остави шансове на Борусия да застраши вратата на Мартинес. В добавеното време резервата на гостите Рамос направи добър пробив, но вратарят на „топчиите” успя да избие с крак и не допусна гол в мрежата си.

След победата Арсенал заема второто място във временното класиране на група D,  на две точки от лидера Борусия Дортмунд, което му осигурява място в осминафиналите на Шампионска лига.

В другият двубой Андерлехт се наложи с 2:0 над Галатасарай, с което си осигури участие в турнира Лига Европа

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1