3. Аржентина вгорчи празничната вечер на ирландците (видео)

Аржентина вгорчи празничната вечер на ирландците (видео)

Ди Мария вкара единствения гол в юбилея на Роби Кийн и откриването на новия стадион в Дъблин

Ирландия имаше много поводи за празненства тази вечер. Националният тим представи новия си стадион „Авива” в Дъблин, който струва на футболната и ръгби федерации 410 милиона евро. Роби Кийн пък изигра своя мач номер 100 за националната формация.

Празничното настроение обаче бе вгорчено от националния тим на Аржентина, който се наложи с 1:0 в двубоя, а попадението стана дело на футболиста на Реал Мадрид Анхел Ди Мария. Голът обаче ще остане забулен в съмненията за засадата, в която се намираше полузащитникът при паса на своя съотборник Гонсало Игуаин. 56 минути на терена прекара бъдещото попълнение на ЦСКА Килиан Шеридан. Той обаче не успя да затрудни отбраната на гаучосите, които контролираха мача изцяло без проблеми.

Гостите започнаха силно с добра игра на суперзвездата си Лионел Меси и Ди Мария. Още в осмата минута Меси се опита да прехвърли Шей Гивън с техничен удар, докато Деймиън Дъф и Кийн се затрудняваха пред вратата на Ромеро.

Именно вратарят даде старта на атаката, с която гостите поразиха вратата на Гивън. Силноизританата топка попадна в Игуаин, който свали към Ди Мария, а той моментално прати кълбото над излезлия неразчетено Гивън за 1:0. Играчите на домакините се нахвърлиха върху съдиите с претенции за засада, но такава не бе отсъдена
.
През втората част домакините заложиха на по-груби прийоми в играта си, което им осигури известно предимство във владението на топката. Кийн получи отлична възможност да изравни резултата, но така и не се възползва напълно от скрит пас на Киоу.
В крайна сметка аржентинците удържаха преднината си и дариха временния наставник Серхио Батиста с първи успех начело на южноамериканците.

Ирландия Аржентина 0:1
0:1 Ди Мария 20’

Ирландия: Гивън, О’Шей, Макшейн, Дън, Грийн, Андрюс, Дъф, Фейхи, Килбан, Кийн, Шеридън;
Наставник: Джовани Трапатони;

Аржентина: Ромеро, Демикели, Бурдисо, Хайнце, Самуел, Банега, Масчерано, Ди Мария, Гаго, Меси, Игуаин;
Наставник: Серхио Батиста;
Роналдо: Белингам и Ямал могат да са звездите на новото поколение