3. Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Атлетик Билбао прекъсна серията си от три поредни победи в Ла Лига, след като завърши 1:1 у дома срещу Севиля в мач от 8-ия кръг на испанския шампионат. 20-годишният Микел Яурегизар вкара за „лъвовете“, но Алекс Падия си вкара автогол с добавеното време и андалусийци си тръгнаха с точка от страната на баските.

На „Сан Мамес“ домакините поведоха в резултата в 36-ата минута, когато Унай Гомес пусна топката за Микел Яурегизар и той с удар от границата на наказателното поле прати топката в мрежата на Ориан Ниланд.

Десет минути след началото на втората част Доди Лукебакио стреля безпощадно от границата на наказателното поле, но уцели десния страничен стълб.

В 70-ата минута Нико Уилямс подаде към Алекс Беренгер, но ударът му бе неточен.

Осем минути преди края на редовното време Хулен Агиресабала бе изгонен с директен червен картон заради грубо нарушение срещу Матео Мехия. Затова се наложи на терена да влезе резервния вратар Алекс Падия.

Севиля опита да се възползва от численото предимство на терена и успя да изравни в 93-ата минута. Чидера Еюке проби мощно от левия фланг, нахлу в наказателното поле и стреля коварно. Топката рикошира в защитник, след което срещна напречната греда, удари се във влезлия като резерва Падия и влезе в мрежата му – 1:1!