3. Атлетико Мадрид се издъни на старта в Шампионската лига - 0:0 срещу Апоел

Атлетико Мадрид се издъни на старта в Шампионската лига - 0:0 срещу Апоел

Играчите на Абел Ресино имаха огромен превес през целия мач, но не стигнаха до гол

Атлетико Мадрид се издъни още на старта в Шампионската лига. Испанците не можаха да победят на „Висенте Калдерон” кипърския Апоел Никозия и загубиха важни точка в борбата за излизане от групите.

Играчите на Абел Ресино имаха огромен превес през целия мач. Те отправиха 15 удара към вратата на гостите, които много рядко поглеждаха в нападение, но до гол така и не се стигна. В герой на мача се превърна вратарят на Апоел Киотис, който извади една дузина опасни удари. Въпреки това, първата възможност за попадение бе пред Апоел. След центриране на Косовски в 7-ата минута, Харалампидис бе оставен сам на далечната греда и стреля, но Асеньо спаси.

През първата част Фурлан и Кун Агуеро постоянно тормозеха защитата на гостите, но гол не падаше. В 45-ата минута пък играта бе прекъсната, след като Пауло Жорже от гостите се контузи сериозно.

През втората част футболистите на Атлетико започнаха канонада от изстрели към Киотис. Макси Родригес, Симао и Фурлан обстрелваха вратата. Първият бе изключително близо до гола още след влизането си в игра, но шансът не бе с него, когато всички мислеха, че след удара му резултатът става 1:0, но топката се разходи по голлинията. Шансът отново спаси Апоел в 84-ата минута, когато неуморимият Диего Форлан тресна напречната греда. В даденото от съдията продължение уругваецът отново пробва да донесе трите точки в последните секунди, но късметът не бе с него и резултатът се запази.

В следващия си мач Атлетико ще гостува в Португалия на Порто, който днес загуби с 0:1 в Лондон от Челси.

Атлетико (М) – Апоел 0:0

Атлетико: 1. Асенхо, 7. Форлан, 9. Хурадо, 10. Агуеро, 12. Асунсао, 17. Уйфалуши, 18. Домингеш, 20. Симао, 21. Переа (Синама-Понгол 67’), 22. Пабло, 23. Сантана (Родригес 51’);

Апоел: 22. Киотис, 3. Жорже (Грънчаров 45’), 7. Пураситидис, 10. Харалампидис (Сатсиас 67’), 11. Косовски, 21 Жевлаков (Паулища 82’), 23. Пинто, 24. Контис, 26. Мораиш, 32. Хани, 33. Михаел;

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1