3. Атлетико Мадрид спечели реванша срещу Рубин, но е аут от Лига Европа (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид спечели реванша срещу Рубин, но е аут от Лига Европа (ВИДЕО)

Настоящият носител на трофея в Лига Европа отпадна от тазгодишното издание на турнира

Настоящият носител на трофея в Лига Европа – Атлетико Мадрид, отпадна от тазгодишното издание на турнира. „Дюшекчиите” победиха с 1:0 като гост Рубин Казан, но това се оказа недостатъчно за тима на Диего Симеоно да продължи на осминафиналите, тъй като първият мач между двата отбора на „Висенте Калдерон” бе завършил с победа с 2:0 в полза на руснаците.

Още в 3-ата минута на двубоя в Казан Радамел Фалкао обстрелва вратата на домакините, но вратарят Сергей Рижиков внимаваше и изби в корнер. Следващите минути бяха спокойни и нямаше много вълнуващи ситуации пред двете врати, а малко преди средата на първата част се откриха възможности Кристиан Родригес и Радамел Фалкао, но ударът на уругваеца бе спасен от стража на Рубин, а изстрела на колумбиеца не попадна в очертанията на вратата.

В 27-ата минута Роман Еременко стреля към Серхио Асенхо, който обаче спаси. Раул Гарсия се отчете с неточен удар, а Сергей Кисляк можеше да се разпише в 37-ата минута, но вратарят на „дюшекчиите” отново бе на мястото си. Удар с глава на Раул Гарсия бе спасен от вратаря на Рубин, а Саул Есклапес също пробва късмета си, но Сергей Рижиков улови без проблеми. До почивката така и не се стигна до голове и след края на първото полувреме резултатът бе 0:0.

В първия четвърт час от началото на втората част Радамел Фалкао и Раул Гарсия се отчетоха с неточни удари за гостите, а Рубин отвърна с изстрел на Хосе Рондон в 60-ата минута, но Серхио Асенхо спаси. Последваха възможности пред Саул Есклапес и Радамел Фалкао, но и при двете ситуации не се стигна до гол във вратата на домакините, а в 71-ата минута Олег Кузмин шутира неточно за Рубин.

”Дюшекчиите” излязоха с гол напред в 84-ата минута, когато Радамел Фалкао забоде от близко разстояние кълбото в мрежата на Рубин. До края на двубоя Атлетико се опита да достигне поне до още един гол, чрез който да вкара мача в продължения. В 89-ата минута защитникът на Рубин – Сезар Навас, получи директен червен картон за грубо нарушение и по този начин домакините останаха с човек по-малко.

Руският тим обаче все пак успя да не допусне нов гол и така загуби с 0:1 втория мач с Атлетико Мадрид, но заради победата си с 2:0 на „Висенте Калдерон” в първата среща се класира за осминафиналите.