3. Атлетико на колене - Арис спечели с 3:2 на "Висенте Калдерон" (видео)

Атлетико на колене - Арис спечели с 3:2 на "Висенте Калдерон" (видео)

Байер Леверкузен преодоля груповата фаза след успех над Розенборг (видео)

Отборът на Арис успя да се наложи победителя от предишното издание на Лига Европа Атлетико Мадрид, след като записа победа с 3:2 на "Висенте Калдерон". Това беше втори успех за гърците срещу испанския тим, след като срещата в Гърция завърши с минимален успех за Арис с 1:0. Двубоят в Испания бе изключително интересен и бе изпълнен с обрати, но в крайна сметка Атлетико регистрира поражение и сложи на карта мястото си в следващата фаза на Лига Европа.

Мачът започна по най-добрия възможен начин за гостите от Арис, които водеха в резултата още във 2-ата минута. Серхио Коке стреля хубаво с десния крак, след като получи топката в наказателното поле на домакините, а кълбото попадна в мрежата на Давид де Хеа, който не успя да отрази изстрелът на нападателя на гръцкия тим.

Атлетико обаче бързо се върна в мача, основна заслуга за което имаше Диего Форлан. Уругвайският футболист бе намерен в 11-ата минута близко до вратарското поле и с великолепен удар с десния крак в десния ъгъл на вратата на Арис възстанови равенството.

5 минути по-късно испанският тим успя да обърне напълно мача, след като отбеляза второ попадение. Точен за Атлетико бе Серхио Агуеро, който от около десет метра стреля към вратата на Арис, пращайки топката в десния ъгъл, като по този начин изведе Атлетико напред в резултата.

В 30-ата минута Хосе Антонио Рейес можеше да отбележи трети гол за тима си, но ударът му, който попадна в рамките на вратата, бе спасен от вратаря на Арис Михаил Сифакис.

До почивката нов гол не падна и последният съдийски сигнал за първата част дойде при резултат 2:1.

Домакините бяха по-активни в началото на второто полувреме, но в 52-ата минута гостите получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, след като Домингес извърши нарушение в наказателното поле и главният съдия без колебание посочи бялата точка. Зад топката застана Серхио Коке и с хубав удар в левия ъгъл възстанови равенството.

В минутите след изравнителното попадение на Арис опасни положения пред двете врати нямаше и двамата вратари нямаха особено много работа.

Най-неприятното за Атлетико се случи в 81-ата минута, когато гръцкият тим успя да отбележи трети гол във вратата на Давид де Хеа. Точен за Арис бе Никос Лазаридис, който с изстрел с левия крак прати топката в мрежата на испанците и смълча „Висенте Калдерон”.

В 88-ата минута влезлият като резерва на мястото на Тиаго Раул Гарсия можеше да изравни, но ударът му не намери очертанията на вратата и излезе в аут.

Последната възможност за Атлетико бе в 93-ата минута, но Диего Форлан не успя да прати топката в мрежата на Арис и гърците успяха да запишат втора победа в тазгодишното издание на Лига Европа.

Загубата остави Атлетико на третото място в групата и за да може испанският тим да продължи напред в надпреварата трябва да постигне задължителна победа над Байер Леверкузен като гост в последния мач и да се надява Арис да не вземе трите точки в домакинството си на Розенборг. Гърците са втори след изиграването на петия двубой и успех срещу норвежкия шампион ги класира в следващата фаза на Лига Европа.

В другия мач от групата отборът на Байер Леверкузен успя да си осигури място в следващия кръг на турнира, след като спечели в Норвегия срещу Розенборг с минималното 1:0.

Гостите от Германия откриха резултата в 35-ата минута, а точен за „аспирините” бе Сам. До почивката не падна нов гол и тя дойде при минимален аванс за Леверкузен.

През втората част отново немският тим бе по-активен. И двата отбора направиха пропуски, но гол в една от двете врати така и не падна и „аспирините” се поздравиха с трите точки.

След успеха Байер Леверкузен със сигурност ще играе в следващата фаза на Лига Европа, а загубата на Атлетико Мадрид гарантира първото място на немския тим в групата. След изиграването на петия мач Байер е с 11 точки и без загуба, а Розенборг е последен с 3 точки и приключва с участието си в турнира.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)