3. Атлетико смаза непретенциозен португалски тим и е в групите на Лига Европа (видео)

"Дюшекчиите" избухнаха с 4:0 като гост срещу Витория Гимараеш

Испанският Атлетико (Мадрид), който спечели Лига Европа през сезон 2009/2010, се класира за груповата фаза на турнира, след като се наложи и във втория си мач с португалския Витория Гимараеш от плейофния кръг на надпреварата. „Дюшекчиите”, които наскоро се разделиха с една от най-големите си звезди – Серхио Агуеро, спечелиха първия двубой на свой терен с 2:0, а днес също се поздравиха с успех – този път с 4:0.

Отборът гост в днешния мач поведе още във 2-ата минута, след като Габи се разписа от бялата точка. Адриан Лопес удвои преднината на „дюшекчиите” малко след като изтече четвърт час игра на „Ещадио Дом Афонсо Енрикес”.

През второто полувреме отново Адриан реализира (60’) и по този начин резултатът стана класически. Последният четвърти гол в мача бе дело на Едуардо Салвио и дойде в 81-ата минута.

Така Атлетико постигна целта си да влезе в групите и ще се опита да се добере до трофея в Лига Европа.