3. Аякс с нова сериозна крачка към титлата в Холандия (видео)

Аякс с нова сериозна крачка към титлата в Холандия (видео)

Днес холандският гранд победи с 3:1 Де Граафшап

Отборът на Аякс постигна десета поредна победа в първенството на Холандия, след като днес се наложи с 3:1 като домакин на Де Граафшап. Двубоят бе от 30-ия кръг на холандския шампионат и се проведе на „Амстердам Арина”.

След тази победа Аякс вече има 64 точки и е на цели 6 пред АЗ Алкмаар и Фейенорд, които имат по 58. Де Граафшап пък заема предпоследното 17-то място с 19 пункта.

Всичко в днешния двубой на „Амстердам Арина” бе решено още през първото полувреме. Аякс поведе с 1:0 във 2-ата минута, когато Боеригтер успя да се разпише, а в 38-ата след гол на Ериксен преднината на домакините набъбна до два гола. Резултатът стана 3:0 в 44-ата минута, а този път точен бе Ван дер Виел. В самия край на първата част Де Лееув върна едно попадение за Де Граафшап, но през второто полувреме гостите така и не съумяха да достигнат до още попадения. През вторите 45 минути Аякс също не отбеляза още голове, като по този начин спечели с 3:1.

Ето и всички резултати от играните днес мачове от 30-ия кръг на холандското първенство:

Аякс 3:1 Де Граафшап

Утрехт 4:2 ВВВ Венло

Витес 1:0 Адо Ден Хааг

Грьонинген 0:1 Рода