3. АЗ Алкмаар излъга Аякс за купата (видео)

АЗ Алкмаар излъга Аякс за купата (видео)

Двата тима трябваше да излъчат победителя помежду им още на 21-ви декември, но започналият тогава двубой бе прекратен, след като фен на тима от холандската столица влезе на терена да търси саморазправа с вратаря на Аз Алкмаар Естебан Алварадо

Отборът на АЗ Алкмаар победи с 3:2 Аякс като гост и си осигури място на четвъртфиналите на турнира за Купата на Холандия. Двата тима трябваше да излъчат победителя помежду им още на 21-ви декември, но започналият тогава двубой от осминафиналите бе прекратен, след като фен на тима от холандската столица нахлу на терена да търси саморазправа с вратаря на Аз Алкмаар Естебан Алварадо. Стражът обаче не му остана длъжен и след като хвърли здрав пердах на привърженика, му бе показан червен картон. Впоследствие той бе отменен и бе взето решение мачът да се преиграе.

Така днес двата отбора излязоха отново един срещу друг, а Аякс откри резултата в 10-ата минута чрез Де Йонг. След попадения на Мартенс и Беншоп в 24-ата и 32-ата минути обаче се достигна до пълен обрат в резултата и АЗ Алкмаар поведе с 2:1. До почивката Аякс все пак съумя да се върне в мача след нов гол на Де Йонг, отбелязан в 37-ата минута. Победното попадение за гостуващия тим дойде в 55-ата минута и бе дело на Елм от дузпа.

По този начин АЗ Алкмаар си осигури място на четвъртфиналната фаза, където са още тимовете на Гелдерс Веенендаалсе, Витес, Хееренвеен, Хераклес, Валвийк, ПСВ Айндховен и Нек Ниймеген.