3. АЗ надскочи себе си срещу Валенсия (видео)

АЗ надскочи себе си срещу Валенсия (видео)

Холандците с крехка преднина преди реванша в Испания

Отборът на АЗ Алкмаар победи гостуващия Валенсия с 2:1 в първия четвъртфинален двубой между двата тима.

Испанците имаха игрово преимущество през по-голямата част от времето, но домакините компенсираха с огромно себераздаване и хъс, както и с подкрепата на своята невероятна публика, която бе изпълнила до краен предел трибуните.

"Прилепите" създадоха повече опасности, но не бяха съсредоточени пред гола. От своя страна футболистите на АЗ се възползваха максимално от открилите се пред тях възможности и в крайна сметка се поздравиха с победата.

Холандците откриха резултата в продължението на първата част, когато Брет Холман засече много елегантно от воле центриране от корнер на Мартенс и прати топката неспасяемо в далечния ъгъл.

Валенсия не се предаде и успя да върне попадението в началото на втората част. В 51-ата минута надскочи всички при едно центриране на Барахан в наказателното поле и с глава прониза мрежата зад Естебан Алварадо за 1:1.

Последната дума имаха домакините, когато в 79-ата минута асистентът на първото попадение Мартеен Мартенс сложи края на блестяща контраатака и с безпощаден удар от десетина метра взриви трибуните.