3. Барса и Меси се завърнаха категорично срещу Ла Коруня (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барса и Меси се завърнаха категорично срещу Ла Коруня (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каталунците изпревариха поне временно двата мадридски клуба

Барселона си върна поизгубеното самочувствие след загубата от Селта в предния кръг на Ла Лига, след като стигна до успех с 4:0 срещу Депортиво Ла Коруня на Камп Ноу. Голмайстори за каталунците бяха Рафиня (на два пъти), Луис Суарес и Лионел Меси.

С малки изключения, Барселона диктуваше темпото през първата част и в 21-та минута логичното се случи. Тогава Рафиня открадна топката пред наказателното поле на гостите, комбинира с Луис Суарес и успя с диагонален удар да преодолее стража на Депортиво.

В 36-та минута полузащитникът на Барса оформи дубъла си. След центриране от статично положение, Пике се извиси най-високо и стреля, но ударът му бе блокиран. На точното място беше Рафиня, който просто прати кълбото в мрежата.

Две минути преди почивката и Луис Суарес се разписа. Уругваецът получи страхотен пас от Неймар, освободи се с едно движение и проби за трети път  Херман Лукс.

След полувремето домакините не вдигнаха крака от газта и продължиха да играят много силно. В 55-та минута Серхио Бускетс освободи мястото си на терена за Лионел Меси, който имаше нужда от само три минути, за да вкара гол. Неймар пусна страхотен извеждащ пас за аржентинеца и десетката на Барса наниза кълбото в близкия ъгъл.

В 65-та минута ситуацията за гостите се влоши още повече, след като Лаурде получи директен червен картон.

Все пак, постепенно домакините решиха да пазят силите си и срещата завърши при този резултат. По този начин каталунците заеха второ място в класирането на чочка зад Севиля и на същата разлика от третия и четвъртия Атлетико Мадрид и Реал, които са с мач по-малко.

Интер по петите на германски национал

Йонатан Та може да премине в Интер

Халф иска да напусне Ювентус

Артур Мело не попада в плановете на Ювентус

Майкъл О'Нийл гледа отвъд резултатите, но се надява на победа срещу България

Хората гледат само резултатите, но селекционерът на Северна Ирландия вижда доста други позитиви