3. Барса излъга Осасуна и пак дръпна с 8 точки пред Реал (видео)

Барса излъга Осасуна и пак дръпна с 8 точки пред Реал (видео)

Каталунците биха с 2:0 на „Камп Ноу”, Меси с 31-и гол в Ла Лига

Шампионът Барселона направи нова решителна крачка към защитата на титлата си, след като тази вечер се наложи с 2:0 над тима на Осасуна. Срещата се игра на стадион „Камп Ноу” и бе от програмата на 33-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Барса започна двубоя с по-голяма част от резервните си футболисти, което даде и отражение върху играта на каталунците. Гостите от Памплона изненадващо отправиха поне двойно повече точни удари, но пък владеенето на топката логично бе в полза на „блаугранас”.

Иначе Вия откри резултата в 23-ата минута, а крайното 2:0 оформи резервата Меси в 88-ата. По този начин аржентинецът вкара 31-ото си попадение в Ла Лига за сезона, с което води с 2 гола на Кристиано Роналдо в битката за голмайсторския приз.

Иначе мачът стартира с неточни шутове на Вия, Афелай и Алвеш, докато с пропуски за Осасуна в началните минути се отчетоха Сола и Чехудо.

Така се стигна до 23-ата минута, когато Жефрен получи на левия фланг и центрира остро в наказателното поле, където Вия се хвърли на шпагат и прониза Рикардо за 1:0.

След гола Барселона продължи да владее топката в типичния си стил, но в отсъствието на Иниеста, Шави и Меси, „блаугранас” изглеждаха малко безидейни в предни позиции. В самия край на първата част Осасуна можеше да изравни, но първо удар на Дамия срещна лявата греда на Валдес, а впоследствие Некунам също не можа да преодолее стража на шампионите и така резултатът остана непроменен.

Втората част пък стартира с хубаво спасяван на Валдес след удар на Некунам, последван от неточен изстрел на Шави.

Нещата за каталунците вървяха мъчително, а Осасуна все по-често поглеждаше към вратата на домакините, което принуди Гуардиола да пусне на терена Иниеста и Меси. Впоследствие Габи Милито получи травма и на негово място влезе Шави.

Така играта на „блаугранас” в центъра отново потръгна, но положенията пред Рикардо бяха рядкост заради сгъстената памплонска отбрана. В 81-ата минута гостите отново бяха близо до изравняване, но Валдес пак се намеси добре, този път след удар на Пандиани.

Така се стигна до 88-ата минута, когато Меси намери Алвеш пред пеналта, бразилецът интелигентно го изведе в наказателното поле, а Лео елегантно с десния крак пусна кълбото покрай Рикардо за крайното 2:0.

След успеха Барса остава едноличен лидер в Ла Лига, като вече има актив от 88 точки, на 8 пред кръвния враг Реал (Мадрид). Гостите от Памплона пък са16-и с 35 пункта, на 2 от зоната на изпадащите.

Барселона – Осасуна 2:0

1:0 Вия 23’
2:0 Меси 88’

Състави:

Барселона: Валдес, Милито (Шави 66’), Алвеш, Максуел, Масчерано, Кейта, Афелай, Бускетс, Жефрен (Иниеста 46’), Тиаго, Вия (Меси 58’)

Осасуна: Рикардо, Дамия (Тимор 80’), Монреал, Фланьо, Нелсън, Лоло, Некунам, Вадоц, Камуняс, Чехудо, Сола (Пандиани 80’)

Жълти картони: Алвеш, Кейта (Барселона); Некунам (Осасуна)

Стадион: „Камп Ноу”, 79 000 зрители
Проблемите за Алаба продължават

Дейвид Алаба няма да се възстанови от контузията си в коляното до януари

Разкриха причината за смъртта на Балдок

Причината за смъртта на Джордж Балдок е удавяне

Северна Ирландия повика нападател за мача с България

Селекционерът на националния отбор на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл повика снощи още един нападател за предстоящите два мача от турнира на УЕФА Лига на Нациите