3. Барса отнесе ПСЖ и завърши на първо място в Група F, Меси пак бележи (ВИДЕО+СНИМКИ)

Аякс разгроми Аполон (Никозия) и вкара гол номер 55 555 в историята на европейските клубни турнири

Барселона и Пари Сен Жермен изграха истински футболен спектакъл в двубоя от Група F на Шампионската лига. Каталунците са наложиха с 3:1 като домакини и така продължават напред в турнира като първи от групата си. Звездното трио Лионел Меси, Неймар и Луис Суарес изкова успеха за Барса. Точен за ПСЖ бе Златан Ибрахимович.

Първото място за Барселона е рекорд в Шампионската лига. Това е 13-ия път, в който отборът завършва на тази позиция - на второ място по този показател е Реал (Мадрид) с 12.

Първото полувреме на пълния “Камп Ноу” мина на един дух. Двата отбора демонстрираха изключително динамичен и атакуващ футбол - истински сблъсък на гиганти, като опасните положения не липсваха и пред двете врати.

В 15-ата минута резултатът бе открит в полза на гостите от Франция, въпреки началния домакински натиск. Топката бе центрирана в наказателното поле по земя, Матюиди овладя и веднага пусна към Ибрахимович, който без да се замисли с директен удар разстреля Марк-Андре тер Стеген.

Меси обаче напомни за себе си с изравнителен гол четири минути по-късно. Луис Суарес получи топката в наказателното поле и с едно докосване намери аржентинеца, който отблизо разстреля Сиригу за 75-ия си гол в Шампионската лига. Така той се изравни с легендата Раул Гонзалес с общо 76 гола във всички европейски турнири. Другият гол за Меси е за Суперкупата на Европа. Освен това, очаквано, този гол предизвика бурната и гневна реакция на старши треньора Ролан Блан.

Френският шампион обаче не се даде лесно и продължи да атакува. 28-ата минута Лукас направи шокиращ пропуск. Той получи страхотен пас от Кавани, който с лекота премина покрай Пике, но футболистът със седми номер, на намери очертанията на вратата от около 3-4 метра. Малко след това Ибра пусна страхотен пас към Кавани в наказателното поле, уругваецът веднага шутира, но Тер Стеген показа рефлекс и улови.

В 40-ата минута Барса направи пълен обрат. Тогава геният на Неймар също блесна. Той напредна в половината на ПСЖ и от границата на дъгата на наказателното поле отправи неспасяемо силен удар към Сиригу.

През второто полувреме двата отбора продължиха да играят атрактивно и да търсят своите шансове за гол. Пред Пари Сен Жермен се окриха не малко добри възможности, дошли след грешки в защита, но липсата на концентрация лиши гостите да заличат пасива си. Към средата на втората част настана огромно разбъркване в наказателното поле на Барса и като по чудо французите не успяха да реализират.

Точка на спора в този двубой сложи Луис Суарес в 77-ата минута. В основата на атаката на каталунците бе влезлият като резерва Шави Ернандес. Уругвайският национал се възползва по най-добрия начин от ситуацията в наказателното поле и с мощен удар от около 5-6 метра се разписа.

В другия двубой от групата Аякс категорично победи Аполон (Никозия) с 4:0 и ще продължи в турнира Лига Европа с актив от 5 точки. Любопитен факт от тази резултатна среща е, че с третия гол, който бе дело на Дейви Клаасен, бе реализиран гол номер 55 555 в историята на европейските клубни турнири. Първото попадение е вкарано през 1955 г.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)