3. Барса отново очарова - 6:1 срещу Сарагоса

Барса отново очарова - 6:1 срещу Сарагоса

Хеттрик за „блаугранас” реализира халфът Сейду Кейта, два гола добави дошлият от Интер през лятото Ибрахимович, а аржентинската суперзвезда Лео Меси също намери място сред голмайсторите. Почетното попадение за арагонския тим отбеляза Хорхе Лопес.

Клубният шампион на Европа и първенец на Испания Барселона за пореден път демонстрира магически футбол. В среща от испанската лига BBVA играчите на Пеп Гуардиола зарадваха своите фенове на „Камп Ноу” с разгромна победа над Сарагоса – 6:1.

75 000 зрители на стадиона в Каталуния и милиони пред телевизионните екрани се насладиха на головата фиеста, която сътвориха Меси, Златан и компания.

С този успех Барса дръпна с 3 точки на върха на класирането пред Реал (Мадрид).

През седмицата Барса загуби с 1:2 от руския Рубин в Шампионската лига и „каталунците” трябваха да се реваншират пред своите привърженици. Началото бе вихрено. Меси, Шави и Ибрахимович бяха близо до гола, но Сарагоса се отърва суха до 24-ата минута.

Тогава след ъглов удар Меси намери Кейта и той с плонж вкара за 1:0. Пет минути по-късно Ибрахимович разстреля вратаря на гостите след пряк свободен удар от над 25 метра.

В 41-ата Шави подаде към шведската голова машина Златан, който проби отлично, намери Кейта малко пред голлинията и халфът нямаше как да сгреши – 3:0 за „каталунците”.

През втората част головото шоу продължи. В 56-ата минута Иниеста намери Кейта, той центрира остро в наказателното поле и Ибра направи 4:0.

Последва отпускане в състава на домакините и гол за гостите от Сарагоса в 78-ата минута, като негов автор стана Хорхе Лопес Монтаня.

Само две по-късно обаче на таблото се записа и Меси, който копна „коженото кълбо” над вратаря Хуан Карисо за 5:1. В 86-ата Кейта оформи своя хеттрик след хубав удар с глава.

Разгромен успех за момчетата на Гуардиола и нови три точки в актива на тима. След тях Барса вече има 22 от 8 мача, докато Сарагоса са с 8, което им отрежда 15-а позиция до този момент.

БАРСЕЛОНА – САРАГОСА 6:1
(1:0) Кейта 24’
(2:0) Ибрахимович 29’
(3:0) Кейта 41’
(4:0) Ибрахимович 56’
(4:1) Хорхе Монтаня 78’
(5:1) Меси 80’
(6:1) Кейта 86’

Барселона: Валдес; Пике (73’ Маркес), Пуйол, Максуел, Чигринский; Шави (83’ Хефрен), Иниеста, Кейта, Бускетс; Меси, Ибрахимович (72’ Къркич)

Сарагоса: Карисо; Агуадо, Барахона, Аранго, Пулидо; Пенант (60‘ Кастийо), Агилар, Агера (86’ Сонго’о), Габи; Монтаня, Арисменди (70’ Евертон)