3. Барса се измъчи, но победи Леванте с 1:0 (ВИДЕО)

Барса се измъчи, но победи Леванте с 1:0 (ВИДЕО)

Фабрегас герой за своите в края, Вия изпуска дузпа през първото полувреме

Отборът на Барселона направи нова решителна крачка към титлата, след като тази вечер се наложи трудно с минималното 1:0 над тима на Леванте. Срещата се игра на стадион "Ноу Камп" и бе от програмата на 32-ия кръг на испанската Ла Лига.

Каталунците логично диктуваха темпото на игра през целия, но добре подредената отбрана на гостите им създаваше трудности до самия край.

В отсъствието на Лионел Меси "блаугранас" не изглеждаха толкова остри в атака и много от комбинациите им бяха лесно разгадани от играчите на "жабите".

Все пак възпитаниците на Виланова имаха своите шансове, докато техните опоненти не успяха да отправят нито един точен удар във вратата на Валдес.

В 12-ата минута Алкантара шутира опасно от дистанция, ала Навас спаси. Така се стигна до 17-ата минута, когато домакините получиха правото да изпълнят малко спорна дузпа за нарушение на Диоп, която обаче бе спасене блестящо от стража на Леванте след удара на Вия.

До края на полувремето каталунците продължиха да доминират, но пропуски на Иниеста, Алвеш, Вия и Тейо запазиха двете нули на светлинното табло.

През втората част положенията се брояха на пръстите на едната ръка и при единствения си точен удар Барса стигна до победата.

Това стана чак в 84-ата минута, когато Алексис Санчес намери Фабрегас в малкия пеналт, а испанецът не сбърка отблизо за 1:0.

След победата Барселона събра актив от 84 точки на върха във временното класиране, на 13 пред 2-ия Реал (Мадрид). Гостите от Леванте пък са 12-и с 40 точки.

В Турция хвалят трансферите на Мъри Стоилов

Шестима от новите играчи на Гьозтепе вече имат отбелязан гол

Реал Мадрид атакува Фримпонг през следващото лято

Защитникът на Байер Леверкузен има освобождаваща клауза от 40 милиона евро

Зидан е готов да поеме Манчестър Юнайтед

Французинът е отворен към хипотезата да замени Ерик Тен Хаг на "Олд Трафорд"

Радост в Рома: Дибала вече е готов за игра

Аржентинецът ще е на линия за мача с Интер

Феновете на Франция не харесват Мбапе, разкри спонсор

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?