3. Барса спечели всичко през 2009-а

Барса спечели всичко през 2009-а

Каталунците триумфираха днес и в Световното клубно първенство. 6-и трофей за клуба през годината

След като завоюва шампионската титла на Испания, Купата на страната, Шампионската лига, Суперкупата на Испания и Суперкупата на Европа през 2009-а година, Барселона спечели и Световното клубно първенство, което се проведе в ОАЕ.

Каталунците, водени от Пеп Гуардиола, показаха, че са най-добрият отбор в света и днес в спор за титлата в надпреварата се наложиха над аржентинския Естудиантес с 2:1 след продължения.

Босели откри резултата още в 37-ата минута, но Педро изравни в 89-ата. Триумфът за „блаугранас” донесе носителят на Златната топка Лионел Меси, след победен гол с гърди в 110-а минута.

В музея на Барса от днес ще присъства и трофея от Световното клубно първенство. Тимът участва в 6 турнира през годината и спечели 6 купи.

Испанският гранд бе по-добър в началото на срещата като Шави бе близо до гола. Постепенно обаче аржентинците показаха, че ще дадат всичко от себе си, за да спечелят купата.

В 27-ата минута звездата на Естудиантес Хуан Себастиен Верон стреля опасно, но шутът му не намери целта.

10 минути по-късно резултатът бе открит. Босели вкара красив гол с глава, но играчът на аржентинците бе в положение на засада, която не бе маркирана от мексиканския главен рефер.

На почивката Гуардиола пусна в игра Педро Родригес, който замени Кейта. Две добри положения се откриха пред Златан Ибрахимович, а в 60-ата минута Педро не бе точен от 3 метра.

Стигна се до 89-ата минута, когато Барселона нанесе своя удар. Пике спечели въздушния двубой с играч на Естудиантес и Педро с глава прехвърли вратаря Албил за 1:1.

Така завърши редовното време на двубоя и мачът трябваше да се реши след продължения и евентуално след дузпи.

В 110-ата Меси засече центриране отдясно на Дани Алвеш с гърди и донесе успеха за своя отбор.

ЕСТУДИАНТЕС - БАРСЕЛОНА 1:2 (1:1 в редовното време)
(0:1) Босели 37’
(1:1) Педро 89’
(1:2) Меси 110’

ЕСТУДИАНТЕС: Албил, Родригес, Ре (90’ Рохо), Селай, Десабато, Диас, Верон, Бенитес (76’ Санчес), Браня, Енсо Перес (79’ Нунес), Босели;

БАРСЕЛОНА: Валдес, Алвеш, Пике, Пуйол, Абидал, Бускетс (79’ Туре), Чави, Кейта (46’ Педро), Меси, Анри (83’ Хефрен), Ибрахимович;

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Селай, Перес, Санчес, Рохо (Е); Меси, Анри, Валдес (Б);
СТАДИОН: „Сайед", Абу Даби