3. Барса удари Лестър с 4:2, Муса разпиля каталунците след паузата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барса удари Лестър с 4:2, Муса разпиля каталунците след паузата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мунир вкара два гола, а Суарес добави един през първата част, след това изгря рекордната покупка на Лестър

Барселона победи Лестър с 4:2 пред над 42 000 зрители в битка между шампионите на Испания и Англия в Стокхолм. Контролата бе част от турнира International Champions Cup. Два гола за Барса преди почивката вкара Мунир ел Хадади, а след паузата най-скъпата покупка в историята на Лестър Ахмед Муса блесна с два гола, единият след солов рейд през цялата защита.

В Швеция Луис Енрике заложи на Меси и Суарес сред титулярите. Луис Суарес и Демерай Грей направиха големи пропуски за двата отбора в динамичните начални минути.

В 26-ата минута Меси се подхлъзна, но се изправи и пусна типичния си извеждащ пас в коридор, Мунир се мушна зад гърба на Дани Симпън, изпревари го, овладя и спокойно вкара в десния ъгъл за 1:0.

Меси копна над защитата в 34-ата минута, Суарес почти на аутлинията прокара през краката на Хут, справи се и с Чилуел и от малък ъгъл се разписа като на шега под гредата – 2:0.

С последното отиграване през първата част Суарес матира английската защита с нов хвърлен пас зад нея за Мунир, който отново показа класно първо докосване и прати зад Цийлер за 3:0 на почивката.

Раниери пусна рекордната покупка Ахмед Муса на почивката и той не губи време. Нигериецът тръгна от центъра, размина със скорост, техника и мощ цялата защита на Барса и сам срещу вратаря Масип намали на 3:1 в 47-ата минута.

Високата преса на Лестър даде резултат в 66-ата минута, когато Шлуп отне и подаде на Муса, който без забавяне се разписа под гредата, подобно на Суарес, за 3:2.

Масчерано сякаш направи дузпа срещу Муса по-късно, но му се размина. Енрике направи куп смени и това поразклати много младите играчи на Барса. Те обаче сложиха точка на спора в 84-ата минута и Рафа Мужика вкара първия си гол за мъжкия отбор с хубав удар в десния ъгъл след пас на Карбонел – 4:2.

Барселона играе контрола с Ливърпул в събота вечер, а Лестър ще спори за трофей в неделя срещу Манчестър Юнайтед за „Къмюнити Шийлд”.

Турция обърна Исландия в голово шоу (ВИДЕО)

Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Ето как завършиха всички мачове от Лигата на нациите тази вечер

В Турция хвалят трансферите на Мъри Стоилов

Шестима от новите играчи на Гьозтепе вече имат отбелязан гол

Реал Мадрид атакува Фримпонг през следващото лято

Защитникът на Байер Леверкузен има освобождаваща клауза от 40 милиона евро

Зидан е готов да поеме Манчестър Юнайтед

Французинът е отворен към хипотезата да замени Ерик Тен Хаг на "Олд Трафорд"

Радост в Рома: Дибала вече е готов за игра

Аржентинецът ще е на линия за мача с Интер

Феновете на Франция не харесват Мбапе, разкри спонсор

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?