3. Барселона е властелин на планетата след разгром над Сантос (видео)

Барселона е властелин на планетата след разгром над Сантос (видео)

"Каталунците" не срещнаха никаква съпротива на финала на Световното клубно първенство и спечелиха с 4:0

Отборът на Барселона спечели поредната си титла при днешната си победа с 4:0 срещу Сантос на финала на Световното клубно първенство. "Каталунците" надиграха категорично бразилския си съперник и напълно заслужено взимат титлата в шампионата, който се проведе в Япония. Головете за испанците отбелязаха Меси (2) Шави и Фабрегас.

Срещата на стадион "Йокохама" в Токио започна равностойно, но след началните минути Барса взе инициативата и така бе до края. Oще в 17-та минута Лионел Меси откри резултата с красиво попадение. Шави свърши много добра работа при атаката на иберийците, след което пусна към Меси, който от малка дистанция хладнокръвно прехвърли Рафаел за 1:0.

Само седем минути по-късно футболистите на Пеп Гуардиола удвоиха резултата и до голяма степен убиха интригата в сблъсъка. Този път автор на попадението бе асистента на Меси за първия гол - Шави. Даниел Алвеш напредна по десния фланг на атаката на Барса и подаде към наказателното поле на Сантос, където Шави Ернандес овладя добре и стреля точно от точката на дузпата за 2:0.

В последната минута на първата част Сеск Фабрегас също записа името си сред голмайсторите. Той се разписа почти на празна врата след като стража на бразилците Рафаел на два пъти успя да избие удари на играчи в "синьо-червено".

При 3:0 темпото спадна и двата отбора като че  ли доиграваха срещата. Все пак Барселона продължи натиска си, но не толкова осезаемо. Атаките на "каталунците" не бяха толкова остри, а бранителите на Сантос сякаш бяха решени да не допускат повече голове. В 82-та минута при атака през центъра Меси остави на Алвеш да поеме, след което се позиционира в пеналта на бразилския тим и когато получи от Алвеш вкара за 4:0, преодолявайки прецизно Рафаел.

ОБЗОР: Словакия и Швеция с реми, Украйна би Грузия (ВИДЕО)