3. Барселона помете Спортинг в Лисабон с 5:2

Барселона помете Спортинг в Лисабон с 5:2

Барселона помете с 5:2 Спортинг при гостуването си в Лисабон, като си осигури първото място в група "С" на Шампионската лига.

Каталунците не дадоха никакъв шанс на съперника и още през първото полувреме отчаяха феновете на "зелено-белите". Дани Алвеш уцели гредата от фаул в самото начало, но нищо не можеше да спаси домакините в 14-ата минута, когато Меси направи серия от финтове по дясното крило и подаде на Анри на празна врата - 0:1.

Само 4 минути по-късно Жерар Пике направи 0:2 след центиране и последвало разбъркване в наказателното поле, като останаха съмнения и за автогол.

Гостите можеха да вкарат още голове до края на първата част, но това се случи в самото начало на второто полувреме. Футболистите на Гуардиола получиха право на непряк свободен удар пред наказателното поле, а Шави подаде веднага на Меси, за който не бе проблем да бие покрай вратаря Патрисио, докато защитниците на домакините разберат какво става.

Минутите между  65-а и 67-а бяха много интересни, като първо Велосо направи 1:3 след срахотен гол от фаул с левия края, който не остави шансове на Валдес. Веднага след подновяването на играта топката бе изритана към полето на Барселона, а там Касерес не  отби по най-добрия начин. От това се възползва Лиедсон, който напредна и силният му удар матира стража на Барса - 2:3.

Този гол взриви трибуните на "Жозе Алвеладе", които повярваха в чудото. Вместо това обаче само секунди по-късно Канейра си отбеляза автогол, след като не успя да изчисти по най-добрия начин топката и я прати под напречнате греда на вратата защитавана от Патрисио - 2:4.

В 74-ата минута бе оформен и крайният резултат, като Боян Къркич бе фаулиран за дузпа, а след това сам реализира наказателния удар. Вратарят на Спортинг Патрисио бе изгонен от игра за фаула си при дузпата, а малко не стигна на резервата Тиаго да утрази удара на етническия сърбин.

Така Барселона вкара 5 гола на Спортинг, който по всичко изглежда ще бъде най-предпочитаният съперник на осминафиналите през февруари.