3. Барселона пропиля преднина от два гола срещу Виляреал (ВИДЕО)

Барселона пропиля преднина от два гола срещу Виляреал (ВИДЕО)

Двубоят завърши при равенство 2:2, съдията допусна сериозни грешки

Барселона пропиля преднина от два гола при гостуването си на Виляреал в среща от 30-ия кръг на Примера. Двубоят завърши при равенство 2:2.

„Жълтата подводница” стана първият отбор, който успя да се върне от 0:2 срещу каталунците в Ла Лига от 2011 г. За последно това направи Реал Сосиедад, като крайният резултат бе същият.

Барса поведе с две попадения преди почивката, когато Иван Ракитич (20) и Неймар (41 от дузпа) се разписаха. Именно през първото полувреме съдията Санчес Мартинес направи две отсъждания, които заслужиха много критики. В 23-ата минута арбитърът не показа втори жълт картон на Жерар Пике за игра с ръка, а в 40-ата отсъди дузпа въпреки чистата намеса на Серхио Асенхо.

През втората домакините намалиха изоставането си с гол на Седрик Бакамбю (57) и автогол на Жереми Матийо (63).

След този хикс Барселона има 76 точки на върха, на девет пред втория Атлетико. Виляреал е на четвъртото място с 54.