3. Байерн излезе на четири точки пред Борусия (ВИДЕО)

Байерн излезе на четири точки пред Борусия (ВИДЕО)

"Баварците" победиха с 3:0 гостуващия Аугсбург

Отборът на Байерн (Мюнхен) победи с 3:0 гостуващия Аугсбург и след днешната загуба на Борусия (Дортмунд) с 1:2 като гост на Волфсбург вече има четири точки преднина на върха в Бундеслигата. Головете за "баварците" отбелязаха Жером Боатенг, Франк Рибери и Томас Мюлер.

„Баварците” откриха резултата още в четвъртата минута. След центриране от корнер, Данте игра с глава и топката достигна до Боатенг. Бранителят на Байерн изигра положението като опитен централен напдател – обръщайки се, стреля от малък ъгъл и прати топката под напречната греда.

В 42-рата минута Франк Рибери удвои преднината на домакините. Френският полузащитник изпълни по перфектен начин пряк свободен удар от границата на наказателното поле, пращайки топката неспасяемо в мрежата на Аугсбург за втори път.

В края на двубоя Ян Киркхоф имаше възможност да направи резултата класически, но ударът му след центриране на Франк Рибери бе спасен от стража на гостите.

В петата минута от добавеното време обаче Томас Мюлер отбеляза и трето попадение. Полузащитникът на Байерн отбеляза от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле.

В друг двубой от 12-ия кръг на Бундеслигата Байер (Леверкузен) и Хамбургер си отбелязах цели осем гола, като „аспирините” победиха с 5:3 у дома.

Хеун-Мин Сон даде аванс на домакините с два бързи гола – в 10-ата и 17-ата минути. До края на полувремето Хамбургер върна едно попадение чрез Максимилиан Байстер и запази надежди за след почивката.

Пиер-Мишел Ласагоба изравни след само пет минути от втората част. Хеун-Минг Сон оформи хеттрика си в 55-ата минута, в 72-рата Щефан Кийслинг направи 4:2.

Ласагоба се разписа за втори път само две минути след четвъртия гол на домакините, но в края на двубоя Гонсало Кастро оформи крайното 5:3.

След изиграване на ранните двубои в събота, Байерн (Мюнхен) се откъсва на четири точки пред Борусия (Дортмунд) на върха в класирането, след като тимът на Юрген Клоп загуби с 1:2 гостуването си на Волфсбург. Леверкузен се изравни по точки с Борусия, но все още е трети заради по-лошата си голова разлика.