3. Байерн изпуска и Шампионската лига след 1:1 с Нюрнберг (видео)

Байерн изпуска и Шампионската лига след 1:1 с Нюрнберг (видео)

Шампионът Байерн (Мюнхен) продължава да затъва главоломно, след като днес завърши наравно 1:1 с тима на Нюрнберг. Срещата се игра на стадион „Ийзи Кредит” и бе от програмата на 29-ия кръг на немската първа Бундеслига

Шампионът Байерн (Мюнхен) продължава да затъва главоломно, след като днес завърши наравно 1:1 с тима на Нюрнберг. Срещата се игра на стадион „Ийзи Кредит” и бе от програмата на 29-ия кръг на немската първа Бундеслига. Поредната издънка на Ван Гаал пък поставя под съмнение участието на Байерн в Шампионската лига догодина, след като в момента тимът му е на 1 точка зад третия в класирането Хановер.

Двубоят започна с летящ старт за гостите, които излязоха напред в резултата още в 5-та минута, когато Робен намери Мюлер на добра позиция, а нападателят с премерен изстрел прониза Шафер за 1:0.

След попадението домакините вдигнаха рязко оборотите и притиснаха своя съперник в половината му. С пропуски за Нюрнберг обаче се отчетоха Гюндоган, Екичи и Коен.

До края на полувремето Нюрнберг продължи да бъде по-активният тим, но до гол не се стигна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимална преднина за баварците.

Втората част стартира с по-активна игра на домакините и пропуски на Хегелер и Чандлър. Най-честият резултат на „Ийзи Кредит Щадион” през този сезон, когато Нюрнберг губи с 0:1 е бил 1:1, така че феновете на тима все още не бяха изгубили надежда, че любимците им ще вземат нещичко от този сблъсък.

Така се стигна до 60-ата минута, когато Айглер отправи страхотна бомба от далечна дистанция, правейки безпомощен Крафт за 1:1.

След гола домакините продължиха да притискат своя съперник, докато баварците изглеждаха малко объркани от случващото се на терена. Клозе, Гомез и Робен шутираха неточно към Шафер, но по-опасните положения определено дойдоха пред Крафт.

След пропуски на Минтал, Хегелер, Гагелман обаче, нови голове в мача не паднаха и така Нюрнберг и Байерн завършиха 1:1 на „Ийзи Кредит Щадион”.

След хикса баварците се намират на 4-о място във временното класиране с актив от 52 точки, докато домакините са 7-и с 43 пункта.

Нюрнберг – Байерн 1:1