3. Байерн (М) стартира Бундеслигата с трудна победа (ВИДЕО)

Байерн (М) стартира Бундеслигата с трудна победа (ВИДЕО)

Томас Мюлер и Ариен Робен донесоха първите три точки

Действащият шампион на Германия Байерн (Мюнхен) започна новия сезон с трудна победа над Волфсбург. Баварците се наложиха с 2:1. Точни за тима на старши треньора бяха Томас Мюлер и Ариен Робен. За гостите друг национал се разписа – хърватинът Ивица Олич се разписа през второто полувреме.

10 минути преди последния съдийски сигнал Байерн можеше да изпусне победата, ако не беше фрапантният пропуск на Жуниор Маланда от около 2 метра на празна врата.

Мачът премина в бясно темпо и публиката по трибуните видя куп страхотни изпълнения както от полевите играчи, така и от вратарите.

Резултатът бе открит в 37-ата минута. Робен центрира остро отляво и Мюлер насочи в далечния ъгъл. Истината е, че топката се удари в кората на германския стрелец – късметът го покри. При този резултат завърши и първото полувреме.

Още в първата минута на втората част падна второ попадение за шампионите. Ариен Робен запази топката в наказателното поле и с изпълнение от 14 метра намери непокрития десен ъгъл на вратаря. Изненадващо в 52-ата минута Ивица Олич върна един гол. Хърватският нападател вкара превъзходно попадение с удар от пеналта, който намери далечния горен ъгъл на Нойер - 2:1.

В 79-ата минута зрителите на "Алианц Арена" станаха свидетели на  изключителен пропуск, който ще се нареди след най-големите в Бундеслигата. Резервата Жуниор Маланда засече ниско центриране отляво, топката се удари в напречната греда и след това футболистът от метър изрита в аут.

В самия край Байерн имаше защо да протестира срещу съдийската бригада, която не призна редовен гол на Себастиан Роде. Резервата шутира много точно от границата на наказателното поле, а Мюлер прескочи кълбото, което влетя в долния ляв ъгъл. Въпреки че нападателят бе на една линия с предпоследния в отбрана за Волфсбург, съдиите отмениха гола заради засада.

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи