3. Байерн Мюнхен продължава да гази в Бундеслигата (ВИДЕО)

Байерн Мюнхен продължава да гази в Бундеслигата (ВИДЕО)

Баварците надвиха Волфсбург като гост с 2:0

Отборът на Байерн Мюнхен постигна победа с 2:0 като гост на Волфсбург в първия мач от 22-ия кръг на немската Първа Бундеслига. Срещата се игра на „Фолксваген Арена”, а попаденията за Байерн отбелязаха Марио Манджукич и Ариен Робен.

Още в 3-ата минута Томас Мюлер имаше възможност да отбележи гол, но ударът му с глава от няколко метра не попадна в рамките на вратата. „Вълците” отвърнаха с неточен далечен изстрел на Виериня. В 19-ата минута Марио Манджукич също нанесе удар към вратата на съперника, но топката излезе в аут.

Така се стигна до 36-ата минута, когато резултатът бе открит. Байерн Мюнхен излезе с гол напред, след като Марио Манджукич със страхотен удар забоде кълбото в мрежата на домакините. До почивката Ян Полак имаше шанс да изравни, но стреля неточно.

В началните минути на втората част удар на Томас Мюлер бе блокиран, а в 51-ата Виериня стреля, но топката не попадна в очертанията на вратата. Точно когато изтичаше час игра от началото на мача Ян Полак нанесе нов удар към вратата на Мануел Нойер, но кълбото излезе в аут. В 77-ата минута вратарят на гостите се намеси отлично след изпълнение на Диего от пряк свободен удар, а след това Иван Перишич стреля неточно.

Във 2-ата минута на добавеното време на мача Ариен Робен оформи крайното 2:0.

След този успех баварците продължават да са лидер в класирането, като вече имат 57 точки, с 18 повече от Борусия Дортмунд, който има мач по-малко. Волфсбург остава с 26 точки на 12-ото място.

Повечето членове на УЕФА искат Чеферин да остане до 2027г.