3. Байерн (Мюнхен) вдигна и Купата на Германия след рулетката на дузпите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пеп Гуардиола се разделя с баварците след дубъл

Шампионът Байерн (Мюнхен) узакони доминацията си в германския футбол, след като триумфира и в турнира за Купата. Баварците се наложиха над Борусия (Дортмунд) след изпълнение на дузпи. В редовното време, както и в продължението двубоят завърши при равенство 0:0, но от бялата точка Байерн спечели с 4:3.

Това бе последен мач за треньор на баварците Хосеп Гуардиола. Той не държа сълзите си след края на драмата. Испанецът ще продължи кариерата си през следващия сезон в английската Висша лига с отбора на Манчестър Сити. На "Алианц Арена" ще пристигне Карло Анчелоти.

Феновете и на двата отбора създадоха страхотна атмосфера на стадиона в Берлин, който бе изпълнен до краен предел.

Срещата започна с динамично темпо. Байерн владееше повече топката, но трудно намираше пролуки в добре подредената защита на Борусия.

Първото опасно положени бе създадено от отбора на Пеп Гуардиола. В 4-ата минута страхотен удар на Томас Мюлер от дистанция, топката профуча на сантиметри от напречната греда.

В 22-ата минута след центриране от ъглов удар отново Мюлер бе много близо до гол. Той засече с глава центриране на Дъглас Коща и отправи опасен удар с глава, но топката прелетя покрай дясната греда.

Добра възможност за "жълто-черните" се откри в 33-ата минута, когато Обамеянг проведе страхотен индивидуален рейд, преодоля двама защитници и оправи силен удар, но Мануел Нойер бе на мястото си и улови.

Началото на второто полувреме се забави заради няколко сериозни димки, които пуснаха феновете на Борусия.

В 57-ата минута Обамеянг получи в наказателното поле и отправи страховит удар, но топката мина над вратата.

Байерн продължи да атакува и да търси път към вратата на Бюрки. Левандовски получи на чиста позиция от Мюлер в наказателното поле в 65-ата минута, полякът веднага шутира, но мерникът му изневери.

Франк Рибери също пробва късмета си със силен удар от коло 10 метра, но вратарят успях да отрази.

В 75-ата минута се стигна до интересна ситуация. Топката бе центрирана от ъглов удар и в наказателното поле Артуро Видал падна след контакт с Матс Хумелс. Сигнал не последно, а когато чилиецът се изправи фланелката му беше почти изцяло разпрана на гърба. Това бе последният мач на Хумелс с екипа на Борусия. От следващия сезон той ще носи екипа на съперника тази вечер.

Пиер Емерик Обаменг завърши бърза контро с удал от движение в 85-ата минута, изпълнението му обаче разочароващо.

До края на редовното време баварците направиха всичко по силите си да реализират, Борусия също организира опасни контраатаки, но вратите останаха "сухи" и така се стигна до продължения.

В четвъртата минута на първото продължение Рибери намери майсторски Левандовски в наказателното поле и той шутира, но бранител направи решителен шпагат в последния момент.

Борусия прие играта в своята половина разчиташе на бързи контри и пасове към Обамеянг. В 103-ата минута феновете на Байерн изтръпнаха, когато Мхитарян получи в наказателното поле и оправи остър пас към далечната греда именно към Обамеянг, но последният не успя да засече.

В 113-ата минута Алаба отправи много коварен удар, като принуди Бюрки да избие топката, която бе насочена точно под напречната греда. Малко след това влезлият като резерва Кингсли Коман също изпробва рефклекса на вратаря с мощен удар от около 15 метра. Мануел Нойер нямаше почти никаква работи и през двете 15-минутни продължения.

И така се стигна до изпълнение на дузпи. Първи бе отборът на Дортмунд. Зад топката застана Кагава и с мощен удар вкара. Японецът насочи топката в центъра на вратата. Видал бе първи за Байерн и също вкара, въпреки че Бюрки улови ъгъла. Бендер бе наред, но Нойер спаси слабия му удар.

Лева направи 2:1 след като изпълни със самочувствие. Сократис също пропусна - той не намери очертанията на вратата. Кимих се нагърби със следващото изпълнение - младият играч се засили, но в последния момент се спря, изпълни слабо и Бюрки успя да спаси. Обамеянг бе следващият и замалко не скъса мрежата - никакъв шанс за Ноейр и 2:2. Мюлер бе точен за 3:2. Марко Ройс направи 3:3. Дъглас Коща с левия крак донесе купата на Байерн.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1