3. Байерн направи 2:2 при гостуването си на Щутгарт и излезе на първа позиция

Байерн направи 2:2 при гостуването си на Щутгарт и излезе на първа позиция

Въпреки равенството, Байерн излезе на първо място във временното класиране с актив от 35 точки, 1 пред втория Хофенхайм, който утре е домакин на Шалке. Щутгарт пък остана на 9-та позиция и вече има 25 точки в своя актив.

Шампионът на Германия Байерн (Мюнхен) допусна късен изравнителен гол за 2:2 при гостуването си на Щутгарт в дербито на 17-ия кръг в немската първа Бундеслига, но въпреки това излезе начело във временното класиране.
Срещата започна с натиск на домакините и още във втората минута Какао имаше шанс да открие резултата, но ударът му бе блокиран от вратаря Рензинг. В 16-та минута Байер създаде първото си по-чисто положение в срещата. Лусио центрира към Лука Тони, но италианецът стреля слабо и не затрудни вратаря на домакините. В самия край на полувремето Щутгарт поведе в резултата с гол на Сами Кедира, който се възползва добре от центриране Делпиер и с глава прати топката в мрежата на Байерн – 1:0.

Втората част започна с натиск на гостите и набързо резултатът бе изравнен. В 48-та минута Тим Боровски стреля неспасяемо с левия крак и прати топката в долния десен ъгъл на вратаря на Щутгарт – 1:1. В 66-та минута Байерн направи пълен обрат. Голмайсторът Боровски този път се прояви в ролята на асистент и подаде на Лука Тони, който не сгреши и отблизо направи резултата 2:1 в полза на своя отбор. По всичко личеше, че Байерн ще стигне до победата, но не така мислеха футболистите на Щутгарт. В буквално последната минута Сами Кедира се разписа отблизо и за втори път попадна в прегръдките на своите съотборници – 2:2.