3. Байерн не остави шансове на Юве и е с единия крак на полуфиналите (ВИДЕО)

Байерн не остави шансове на Юве и е с единия крак на полуфиналите (ВИДЕО)

Баварците биха "старата госпожа" с 2:0 в Мюнхен след спорно съдийство на Клатенбърг

Отборът на Байерн (Мюнхен) направи огромна крачка към полуфиналите в Шампионската лига, след като тази вечер стигна до чисто 2:0 над Ювентус в първия четвъртфинал между двата тима, игра на стадион "Алианц Арена".

Баварците бяха по-активният отбор през целия мач и напълно заслужено стигнаха до победата, след като Алаба откри едва в 26-ата секунда, а крайното 2:0 оформи Мюлер в 63-ата.

Двубоят започна по невероятен начин за домакините, които излязоха напред в резултата само след 26 секунди игра. Тогава Алаба събра смелост и шутира от около 30 метра, ударът не бе много силен, но в последния момент топката смени траекторията си след рикошет в крака на Видал, заблуди Буфон и влетя в мрежата му за 1:0.

След гола гостите натиснаха за кратко и отговориха с два неточни удара на Пирло и Видал. Байерн обаче бързо овладя инициативата и отново натисна съперника си в половината му.

В 16-ата минута обаче Тони Кроос получи контузия и се наложи да бъде заменен от Ариен Робен. Холандецът раздвижи още повече играта в атака на германците и в 17-ата минута Буфон трябваше да спасява именно негов шут.

"Старата госпожа" пък не можеше да намери себе си и бе приела играта в половината си. Последваха две хубави възможности за Данте след ъглови удари, но при първата той стреля неточно, а при втората Буфон спаси.

До края на полувремето Байерн продължи да с всички сили да търси втори гол, ала Робен, Швайнщайгер и Манджукич шутира неточно, а холандецът веднъж бе разколебан от стража на торинци.

В самия край на полувремето пък, Бонучи можеше да възстанови статуквото, засичайки отблизо центриране на Пирло от корнер, ала изстрелът му не намери целта.

Втората част също премина под диктовката на домакините, които натиснаха от самото начало и Буфон трябваше да спасява удари на Манджукич и Алаба.

"Бианконерите" пък не можеха да противодействат на Байерн и така се стигна до 63-ата минута, когато Манджукич подаде за Мюлер в малкото наказателно поле, а германският национал не сбърка отблизо, удвоявайки аванса на своите. На повторенията след гола обаче останаха съмнения, че стрелецът на баварците е бил в засада.

7 минути след това попадение италианците получиха страхотна възможност да отбележат ценен гол на чужд терен, ала шутът на Видал след пас на Лихтщайнер бе спасен от Нойер.

До края на мача повече попадения нямаше, въпреки че и двата тима имаха по няколко възможности. Така Байерн (Мюнхен) победи Ювентус с 2:0 в първия четвъртфинал от Шампионската лига и чака спокойно реванша следващата седмица.