3. Байерн обърна Вердер като гост в нер(а)вното "дерби" на Севера и Юга (видео)

Байерн обърна Вердер като гост в нер(а)вното "дерби" на Севера и Юга (видео)

Робен и компания надиграха с 3:1 закъсалия си съперник

Вердер не можа да направи чудото, с което да излезе от тежката криза, в която са намира.

„Бременските музиканти“ загубиха с 1:3 като домакини от Байерн дербито на Германия, което тази година е далеч от блясъка си. Въпреки че поведоха в резултата и половин час преди края на мача все още се виждаха победители, домакините не издържаха. Това бе шести пореден мач, в койот Вердер не можа да спечели мач срещу Байерн.

Така "баварците" продължават да преследват далечния лидер Борусия Дортмунд, а Вердер дори в опасна близост до зоната на изпадащите, след като в последните си 5 мача има само една победа и 4 поражения.

Първото полувреме завърши без голове и бе сравнително равностойно. Още в 40-ата секунда Клаудио Писаро излезе сам срещу Томас Крафт, но последният спаси. След това пък и Байерн имаше няколко добри възможности.

Малко по-късно пък Тим Визе извади много опасен удар на Андреас Отъл. В средата на първата част се откри чиста възможност и пред Марио Гомес, но Мертезакер изчисти в последния момент.

Именно последният откри резултата секунди след подновяването на играта в 47-ата минута. Мертезакер получи топката от Прьодъл и с премерен изстрел откри резултата, след като всички очакваха той да центрира.

След гола Байерн наложи лека полека натиск над противник. Ариен Робен обаче върна попадението в 65-ата минута. Пранич центрира и холандецът, който навлизаше на скоротс, без проблеми изравни.

В 76-ата минута Мертезакер си вкара нелеп автогол след центриране на Гомес, а в 86-ата Мирослав Клозе оформи крайният резултат след асистенция на Томас Мюлер, който открадна топката и вместо да действа егоистично подаде на съотборника си.

Две минути преди края на редовните 90 минути пък и Тим Визе получи червен картон в нервния мач.