3. Байерн отново се върна на върха след трудно 2:1 над Хофе (ВИДЕО)

Байерн отново се върна на върха след трудно 2:1 над Хофе (ВИДЕО)

Шалке би Херта като гост и влезе в зона "Европа" (ВИДЕО)

Шампионът Байерн (Мюнхен) направи поредна крачка към защитата на титлата си, след като днес се наложи трудно с 2:1 над Хофенхайм, записвайки трета поредна победа. Срещата се игра на стадион "Вирсол Райн-Некар" и бе от програмата на 11-ия кръг на германската първа Бундеслига.

Мачът премина изцяло под инициативата на баварците, които натиснаха съперника си от самото начало, но Лам и Мюлер изтърваха от изгодни позиции.

Последваха още пропуснати положения за Байерн, дело на Мартинес, Мюлер, Швайнщайгер и Рибери, преди да дойде 34-ата минута, когато Хофе изненадващо откри резултата. Тогава топката попадна в Шуле след ъглов удар, а той с левия крак прониза Нойер за 1:0.

Гостите моментално натиснаха и още в 39-ата минута стигнаха до равенството, след като Рибери намери Манджукич в пеналта след статично положение, а нападателят не сбърка с левия крак за 1:1.

През втората част Байерн продължи да натиска мощно в търсене на нов гол, с който да излезе напред в резултата, ала в началото Данте, Рибери и Мюлер не успяха да се разпишат от изгодни позиции.

За Хофенхайм Воланд на два пъти излезе на стрелкова позиция, ала и в двата случая изстрелите му бяха неточни.

Така се стигна до 75-ата минута, когато Томас Мюлер направи обрата в полза на Байерн пълен след асистенция на Рибери, оформяйки крайното 2:1.

В друг мач от този 11-и кръг на Бундеслигата тимът на Шалке се наложи като гост с 2:0 над Херта. Попаденията бяха дело на Шалай в 26-ата минута и Дракслер в 94-ата.