3. Байерн отскубна купата от носителя Вердер с опустошително 4:0, последна спирка - ШЛ

Баварците останаха без конкуренция в Германия, очакват Шампионската лига

Байерн Мюнхен спечели Купата на Германия в страхотен дуел с миналогодишния носител на трофея Вердер Бремен. Шампионите на Бундеслигата отмъкнаха отличието от ръцете на съперника си с повече от изразителна победа с 4:0. Ариен Робен отбеляза дежурния си гол, с който разчупи леда в 35-ата минута. На светлинното табло имената си изписаха също така Франк Рибери, Ивица Олич и Бастиян Швайщайгер.

Отличието продължава рекордната традиция на Байерн, който е почти безпогрешен в турнира. От 17 финала баварците вече разполагат с 15 трофея. Дубълът, който тимът оформи със сребърната салатиера от Бундеслигата пък е осми в историята на "червените".

Двата отбора се погрижиха феновете им да не скучаят дълго след първия съдийски сигнал. Препълненият Олимпийски стадион в Берлин бе на прага да изригне още в четвъртата минута, когато Робен „изстиска” от Тим Вийзе отлично спасяване след опасен 18-метров удар. Секунди след това и Демикелис можеше да открие резултата

Играчите на Вердер в никакъв случай не останаха длъжни на съперника си и няколко минути след това отвърнаха с отлична самостоятелна атака на Писаро. Нападателят се справи на бързо с Ван Буйтен и успя да стреля към вратата на Йорг Бут. Вратарят отби удара, а също така отрази и добавката на Хънт. Бадщубер пък блокира и трети последователен опит за обстрел.
Положението обаче се оказа само искра в офанзивната дейност на символичните домакини. Байерн бързо установи териториално надмощие и за десетина минути натика Вердер в собствената му половина. Добро положение се откри пред капитана Марк Ван Бомел, който опита късмета си от 25 метра, но пропускът на вечерта определено бе дело на „аристократа” в това отношение Ивица Олич. Великодушният нападател пожали Вердер, когато в 24-ата минута не успя да се разпише на празна врата от границата на вратарското поле. Хърватинът получи прострелен пас от Робен, но въпреки че бе непокрит не успя да насочи топката във вратата на Вийзе.

Ситуацията в Берлин започна да се разплита в 35-ата минута. За откровена ръка с игра в наказателното си поле Пер Мертезакер постави тима си неудобно положение. Реферът посочи към бялата точка, а с изпълнението на дузпата се нагърби Ариен Робен. Движещата сила зад успехите на Байерн през този сезон не рискува и с прецизен и мощен удар в близост до лявата греда на Вийзе направи резултата 1:0. Вратарят усети правилният ъгъл, но топката влетя с прекалено голяма сила, което не му остави шансове.
Баварците продължиха да доминират съперника си и игровото предимство се изрази в нов гол в шестата минута след почивката. Робен центрира опасно към малкото наказателно поле, където Мертезакер не успя да се справи с Ван Буйтен. Топката попадна в краката на добре пласиралия се Ивица Олич, който изстреля кълбото в мрежата за 2:0.

В следващите минути Вердер даде признаци за съживяване, но точно когато бременци започнаха да се доближават до вратата на Йорг Бут, Франк Рибери изпари и последните им надежди с трети гол в 63-ата минута. Ван Бомел изведе съотборника си на чиста позиция, който от 16 метра матира Вийзе за трети път в мача. Вечерта за Вердер пък доби още по-черно изражение, когато Торстен Фрингс потегли към съблекалните след втори жълт картон.

Баварците подпечатаха окончателно победата си с красив гол на Бастиян Швайщайгер, който пое топката на гърди от Филип Лам и с десния крак в далечния ъгъл за 4:0 в 83-ата минута.

Вердер Бремен – Байерн Мюнхен 0:4
0:1 Робен 35’ (дузпа)