3. Байерн отстрани Милан и среща Барса във финала на турнира "Ауди Къп" (видео)

Байерн отстрани Милан и среща Барса във финала на турнира "Ауди Къп" (видео)

Баварците надиграха с дузпи италианския шампион

Байерн достигна финала на турнира „Ауди Къп“. На собствения си турнир баварците надиграха Милан след 1:1 в редовното време, но бяха по-добрият отбор в дузпите.

Златан Ибрахимович изведе своя отбор напред в 4-ата минута. Той получи хубав пас от дълбочина и с премерен удар покрай Мануел Нойер направи резултата 1:0. Малко по-късно пък Антонио Касано пропусна да направи 2:0 и да узакони началното превъзходство на своя тим.

Още през първата част обаче Байерн изравни след удар на Тони Кроос от границата на наказателното поле.

След попадението баварците изравниха играта, но не успяха да вкарат втори гол. Логично, редовните 90 минути завършуха 1:1 и дузпи трябваше да решат изхода. В тях Палоски пропусна за Милан и немският колос отиде на финала, който ще се играе в сряда вечерта. Там съперник ще е тимът на Барселона, а Милан ще играе в двубоя за 3-4 място с Интернасионал, Бразилия.