3. Байерн продължава да мачка (ВИДЕО+СНИМКИ)

Байерн продължава да мачка (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Баварците” постигнаха победа над Борусия (М) в първия двубой от пролетния дял

Байерн (Мюнхен) започна пролетния дял на шампионата в Германия така, както завърши есенния. „Баварците” продължават да мачкат, като постигнаха победа с 2:0 като гост на третия в класирането Борусия (Мьонхенгладбах) в първи мач от 18-ия кръг на Бундеслигата.

Марио Гьотце откри резултата още в седмата минута, а крайното 2:0 оформи Томас Мюлер от дузпа в 53-ата.

На трибуните на „Борусия Парк” присъстваше и мениджърът на Манчестър Юнайтед Дейвид Мойс, за когото се смята, че е наблюдавал не само бранителят на „баварците” Данте, но и полузащитникът на домакините Патрик Херман.

Байерн започна в традиционното си темпо и само минута преди да открие резултата Марио Гьотце пропусна страхотна възможност. Германецът преодоля Домингес, навлезе в наказателното поле и стреля, но ударът му срещна напречната греда.

И само минута по-късно Гьотце се разписа. Томас Мюлер бе изведен страхотно по лявото крило, полузащитникът центрира в наказателното поле, където бившият играч на Борусия (Дортмунд) с точен диагонален изстрел на тер Стеген.

Домакините имаха възможност да изравнят резултата след добре изпълнение на пряк свободен удар от Хуан Аранго, но Мануел Нойер се справи добре и спаси. Минути по-късно Марк Круз стреля опасно, но ударът му срещна страничната греда.

В началото на втората част Гьотце имаше възмжоност да се разпише за втори път, но тер Стеген на два пъти застана на пътя му. Накрая и Тиаго шутира, но ударът му бе блокиран, но топката срещна ръката на Джака и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Томас Мюлер, който не сбърка.

Последваха две златни възможности за домакините, пропуснати от Патрик Херман. Първо, полузащитникът шутира отдалече, Нойер нямаше шанс да хване топката, но тя срещна напречната греда. При вторият опит младият германец бе намерен в наказателното поле, но не успя да стреля точно.

Тимът на Хосеп Гуардиола продължава да бъде убедителен лидер в първенството, като все още няма загуба. „Баварците” имат актив от 47 точки и са на цели 10 пред втория Байер (Леверкузен). Борусия (Мьонхенгладбах) остава на третата позиция с 33.

По италиански: Феновете на Дженоа и Сампдория се биха преди дербито