3. Байерн провали рождения ден на Гуадрдиола

Байерн провали рождения ден на Гуадрдиола

„Баварците” загубиха последната си контрола навръх 43-тата годишнина на испанеца

Байерн (Мюнхен) изненадващо загуби последната си контрола преди подновяването на сезона в Бундеслигата. Навръх 43-тата годишнина на старши треньора си „баварците” бяха тотално надиграни с 0:3 като гост от Ред Бул (Залцбург).

Австрийците нанесоха второ поражение за сезона на лидера в Бундеслигата, като Байерн имаше само една загуба и тя беше от Манчестър Сити в Шампионската лига.

Садио Мане откри за домакините още в 13-ата минута, а седем по-късно Жонатан Сориано покачи на 2:0 от дузпа. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение Данте срещу Мане.

В края на първата част Ред Бул отбеляза и третото си попадение. Манче центрира отляво и Роберт Цюл оформи крайното 3:0.

Минути след подновяването на играта африканецът можеше да отбележи и четвърти гол, но гредата помогна на Байерн.

В 76-ата минута бе отсъдена нова дузпа в полза на австрийците, въпреки че нарушението на Жером Боатенг бе извън наказателното поле. Мануел Нойер успя да спаси удара от бялата точка и предотврати разгром за Байерн.

Първият двубой за „баварците” в Бундеслигата е след по-малко от седмица, като тимът на Пеп Гуардиола гостува на непобедения у дома Борусия (Дортмунд) на 24 януари.
По италиански: Феновете на Дженоа и Сампдория се биха преди дербито