3. Байерн разби Фрайбург с 4:2 (видео)

Байерн разби Фрайбург с 4:2 (видео)

Даниел Пранич се отчете с 3 асистенции за баварците

Отборът на Байерн (Мюнхен) постигна изключително важна победа в борбата си за защита на титлата, след като разби тима на Фрайбург с 4:2. Срещата се игра на стадион „Алианц Арена” и бе първа от програмата на 10-ия кръг на немската първа Бундеслига.

Двубоят започна изключително мудно, а първата по-опасна ситуация дойде в 18-ата минута, когато Сисе от гостите стреля с глава отблизо, но не намери очертанията на вратата на Бут. Последва неточен удар на Алтънтоп, а в 21-ата минута Гомес бе изведен срещу Бауман, ала шутира покрай лявата му греда.

Така дойде 39-ата минута, когато баварците все пак съумяха да открият резултата с гол на попадналият в последния момент сред титулярите Мартин Демикелис, който засече кълбото с глава след центриране от корнер на Пранич.

Това бе и последната интересна ситуация за първите 45 минути и така Байерн се оттегли на почивка с минимален аванс от един гол.

Втората част започна равностойно, а в 57-ата минута Гомес получи в наказателното поле и стреля, но Бауман спаси. 4 минути по-късно обаче, нападателят на домакините все пак успя да се разпише, след като се извиси над всички след един ъглов удар и с глава удвои преднината на своите. Само 3 минути по-късно обаче Фрайбург се върна в мача чрез Райзингер, който засече с глава центриране на Пустила – 1:2.

Темпото на двубоя продължи да бъде високо и след това попадение, и в 72-ата минута Анатолий Тимосчук покачи на 3:1 с хубав изстрел с десния крак след трета асистенция в мача на Пранич.

Последваха два пропуска на Гомес и един на Мюлер преди да дойде 80-ата минута, Кроос буквално разстреля Бауман с шут извън границите на наказателното поле, пращайки кълбото в горния ляв ъгъл на вратата на Фрайбург – 4:2.

До края на двубоя гостите имаха време да върнат още едно попадение, но то бе отбелязано от Браафхайд, който си вкара злощастен автогол в 87-ата минута, оформяйки крайното 4:2.

След победата Байерн се изкачи на 7-о място във временното класиране с актив от 15 точки, колкото имат и гостите от Фрайбург, които са 8-и.

Състави:

Байерн: Бут, Лам, Демикелис, Тимосчук, Отл, Пранич, Швайнщайгер, Кроос, Алтънтоп (Ван Буйтен 47’), Мюлер (Браафхайд 77’), Гомес

Фрайбург: Бауман, Барт, Топрак, Бастианс, Абдесадки (Рамич 78’), Маклади, Нику (Райзингер 63’), Пустила, Шустер (Уилямс 82’), Муйджа, Сисе

Жълти картони: Топрак, Пустила, Сисе (Файбург)

Стадион: „Алианц Арена”, Мюнхен

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1