3. Байерн разгроми Вердер с 6:1 (ВИДЕО)

Байерн разгроми Вердер с 6:1 (ВИДЕО)

Щутгарт и Нюрнберг завършиха наравно 1:1

Отборът на Байерн Мюнхен разгроми с 6:1 Вердер Бремен в среща от 23-ия кръг на немската Първа Бундеслига. Мачът се игра на „Алианц Арена”.

След този успех Байерн продължава да води убедително в класирането, като вече има актив от 60 точки и води с цели 18 пред шампиона Борусия Дортмунд, който има и мач по-малко. Утре тимът на Юрген Клоп гостува на Борусия Мьонхенгладбах. Вердер е 12-ти с 28 точки.

Иначе в днешния мач на „Алианц Арена” Байерн водеше с 2:0 на почивката на мача. След няколко интересни ситуации пред двамата вратари, баварците излязоха с гол напред в 25-ата минута с гол на Ариен Робен. Само 4 минути по-късно Хави Мартинес покачи на 2:0. В края на първото полувреме Вердер остана с десет души, след като директен червен картон получи Себастиан Прьодл.

Байерн поведе с 3:0 в 49-ата минута, когато автогол си отбеляза Теодор Гебре Селасие, а в 51-ата тимът на Юп Хайнкес вече водеше с 4:0, след като и Марио Гомес се разписа във вратата на гостите.

Вердер върна един гол в 58-ата минута, а автор на попадението за гостуващия тим бе Кевин Де Брюин. Домакините поведоха с 5:1 в 86-ата минута с гол на Франк Рибери, а в 89-ата Марио Гомес отбеляза втория си гол в мача, оформяйки крайното 6:1.

В друг мач от кръга Щутгарт и Нюрнберг завършиха наравно 1:1. Двата тима не си отбелязаха голове през първото полувреме, а домакините от Щутгарт откриха резултата в 51-ата минута с гол на Ибрахима Траоре. Крайното 1:1 оформи Маркус Феулнер в 77-ата минута.

След това равенство Щутгарт вече е с актив от 29 точки и заема 11-ото място. Нюрнберг е 14-ти с 27 пункта.

Радост за родните отбори: УЕФА увеличи премиите за солидарно плащане