3. Байерн размаза Дортмунд с 5:1 и смълча 80 хиляди на „Сигнал Идуна Парк”

Байерн размаза Дортмунд с 5:1 и смълча 80 хиляди на „Сигнал Идуна Парк”

Българският национал Димитър Рангелов започна като титуляр за домакините, но бе заменен в 61-ата минута, без да направи нищо запомнящо се

Отборът на Байерн (Мюнхен) постигна разгромна победа с 5:1 при гостуването си на Борусия Дортмунд в дерби-срещата от 5-ия кръг на немската първа Бундеслига. Като титуляр за домакините започна българският национал Димитър Рангелов, но той не направи нищо запомнящо се и бе заменен от Бариос в 61-ата минута. Възпитаниците на Ван Гаал пък отново играха много слабо през първото полувреме, но през втората част направиха необходимите промени в играта си и буквално се подиграха със своите домакини.

Домакините започнаха по-активно мача и още в 6-ата минута Матс Хумелс можеше да открие резултата, но ударът му с десния крак премина на сантиметри от вратата на Бут. След само 4 минути обаче халфът на Дортмунд се реваншира за ранния си пропуск и успя да се разпише, след като засече с глава центриране на Сахин от фаул – 1:0.

След гола, Байерн натисна своя съперник и започна мощно да атакува по крилата, но първото по-сериозно положение за баварците дойде едва в 34-ата минута, когато силен удар с глава на Марио Гомес бе спасен с мъка от Роман Вайденфелер. Само 2 минути по-късно обаче рекордната покупка на Байерн отново получи шанс да стреля с глава отблизо, след центриране от фаул, и този път не сгреши, пращайки коженото кълбо над стража на домакините за 1:1. Малко по-късно отново Гомес можеше да се разпише, но негов удар с десния крак бе спасен от Вайденфелер и така резултатът 1:1 се запази до края на полувремето.

През втората част гостите от Байерн излязоха много по-мотивирани на терена и моментално успяха да поведат в резултата. В 49-ата минута Бастиан Швайнщайгер опъна мрежата зад Вайденфелер с хубав удар с десния крак от около 20 метра. В 61-ата минута пък Димитър Рангелов, който започна като титуляр, бе заменен от Бариос, но и тази промяна не помогна на домакините, които допуснаха нов гол в 65-ата минута. Появилият се като резерва Франк Рибери бе точен от пряк свободен удар за 1:3. След това дойдоха и минутите на младия Мюлер. Първо той бе точен за 1:4 в 78-ата минута с удар от близо, а 2 минути преди края на мача вкара втория си гол с топовен шут от 20 метра, с което оформи крайното 1:5.

Така след тази победа Байерн вече има в актива си 8 точки и заема 4-о място в класирането, на 5 зад лидера Леверкузен. Дортмунд и Рангелов пък остават 13-и с едва 5 точки в актива си.

Дортмунд – Байерн 1:5
1:0 Хумелс 10’