3. Байерн развенча Волфсбург с 6:1, Гомес направи хеттрик за 6 минути (ВИДЕО)

Байерн развенча Волфсбург с 6:1, Гомес направи хеттрик за 6 минути (ВИДЕО)

Баварците са на финал за Купата на Германия след внушителен успех на полуфинала срещу "вълците"

Байерн Мюнхен е на финал за Купата на Германия след категоричен успех с  6:1 над Волфсбург в първия полуфинал от турнира. Манджукич и Робен се разписаха преди почивката, Диего намали с много красив гол в края на първата част, но още в началото на второто полувреме Ксердан Шакири сложи точка на спора. Марио Гомес изуми всички с хеттрик за 6 минути между 80-ата и 86-ата.

На финала Байерн чака победителя от мача Щуттгарт – Фрайбург, който ще се играе в сряда вечер.

Така Байерн продължава да мечтае за знаменит требъл. Отборът на Юп Хайнкес вече спечели рекордната 23-а титла на Германия, очаква полуфинала с Барселона в Шампионска лига и е само на един мач от трофея за Купата на Германия.

Лам, Швайнщайгер и Манджукич се върнаха в тима, след като получиха почивка през уикенда, когато и без тях Байерн разби Нюрнберг с 4:0. Алаба беше аут заради стомашен вирус.

Робен освободи Лам с пас на крилото, капитанът центрира, но Швайнщайгер от воле прати на сантиметри до гредата и пропиля първото чисто положение в мача.

Байерн поведе с образцова контра в 17-ата минута. Шакири пусна в коридор за Робен по десния фланг, той пусна с едно докосване към наказателното поле и Манджукич нямаше проблеми да разстреля Диего Беналио в обратния ъгъл за 1:0.

Нойер изби лошо центриране на Родригес в краката на Хасебе, но японецът се забави и топката му бе избита.

Волфсбург играеше много добре и на моменти дори успя да натика Байерн в неговата половина. „Вълците” така и не превърнаха добрата игра в гол и бяха наказани.

Сбъркан пас позволи на Шакири да поеме на скорост между двама бранители, а после швейцарецът със страхотен пас намери Робен на дузпата и холандецът елегантно прехвърли Беналио за 2:0 в 35-ата минута.

Диего върна интригата с най-красивия гол в мача точно преди почивката. Родригес пусна за бразилския плеймейкър, той стигна до границата на наказателното поле отдясно и по диагонала наказа Нойер с удар в горния ляв ъгъл – 2:1.

Всички добри неща, които можеха да се кажат за Волфсбург се изпариха през втората част.

Байерн изпълни късо един корнер, Робен прати за свободния Пакири в дъгата пред пеналта и халфът намери с прецизен нисък шут долния десен ъгъл за 3:1 в 50-ата минута.

Марио Гомес замени Манджукич в 77-ата минута и 9 по-късно празнуваше хеттрик. Гомес успя да наниже три гола само за 6 минути.

Шакири бе изведен отляво, изчака вратаря да излезе малко напред и пусна на празна врата за Гомес – 4:1 след 80 минути.

Три по-късно Швайнщайгер елиминира цялата защита с един пас, а сам срещу вратаря Гомес не сбърка за 5:1 с втория си гол.

В 86-ата минута зрителите имаха дежавю. Швайни пусна за Гомес сам срещу Беналио и нападателят се разписа, за да оформи своя хеттрик за крайното 6:1.

Байерн е на финал, а другият полуфинал Щутгарт – Фрайбург е утре вечер.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)