3. Байерн съживи Суперкупата с убедителен успех над Шалке (видео)

Байерн съживи Суперкупата с убедителен успех над Шалке (видео)

Томас Мюлер и Миро Клозе не спират да вкарват, Раул едва не вкара на шампиона

Байерн Мюнхен продължава да стъпква опозицията си в Германия. След като се наложиха над Шалке в полуфиналите за купата на Германия през месец март баварците отново надиграха „миньорите” от Гелзенкирехн.

Този път това се случи в Аугсбург в първия от 14 години насам мач за Суперкупата на Германия. Байерн спечели двубоя с 2:0, а с това и третото си отличие в кратката история на двубоя между най-добрите през сезона.

Звездата от Световното първенство в ЮАР Томас Мюлер отбеляза първия гол за Байерн, а ветеранът Мирослав Клозе довърши „кралскосините”, които създадоха не по-малко голови възможности в хода на срещата. Суперзвездата на Шалке Раул игра цял мач и бе максимално близо до гола, след като нацели гредата на резервния вратар Крафт.

През първата част тимовете успяха да се неутрализират с голям успех и резултатът се запази без промяна. Друга бе ситуацията след паузата. Играта стана драстично по-открита, а двата тима не спестяваха никакви рискове в офанзивните си действия.

В 51-ата минута Клозе създаде най-опасната атака до този момент. Нападателят пусна скрит пас към Мецелдер, който на свой ред продължи към Швайнщайгер. Националът се извъртя технично около пазещите го играчи и натресе страничната греда на Мануел Нойер. Шалке се хвърли в моментална бясна  контра, при която на другия полюс на терена Раул бе отказан от страничната греда.
Вратарят на Байерн Томас Крафт успя да извади удара с глава на испанеца, а минути след това запази тима си в мача, след като спаси нов изстрел от минимална дистация, този път на Еду.

Томас Мюлер откри резултата в 75-ата минута. Клозе получи далечен пас от средата на терена и успя да изпревари Мануел Нойер до топката. Клозе прехвърли вратаря и топката попадна в младия талант, който се разписа безпроблемно. Шест минути по-късно Ивица Олич прокара пас между краката на Хьоведес към Клозе, който също от близко разстояние само подложи крак за втория гол в срещата.

Байерн спечели третата Суперкупа в историята си, с което се изравни с Вердер Бремен и последния носител на трофея Борусия Дортмунд по брой победи.

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1