3. Байерн се измъчи срещу Борусия (М), но все пак се добра до финала

Байерн се измъчи срещу Борусия (М), но все пак се добра до финала

Отборът на Байерн (Мюнхен) се класира драматично за финала на турнира за Купата на Германия, след като отстрани след изпълнение на дузпи Борусия (Мьонхенгладбах) от полуфиналите на надпреварата

Отборът на Байерн (Мюнхен) се класира драматично за финала на турнира за Купата на Германия, след като отстрани след изпълнение на дузпи Борусия (Мьонхенгладбах) от полуфиналите на надпреварата. Редовното време на двубоя на „Борусия-Парк” завърши при нулево равенство, а в двете продължения по 15 минути също не падна попадение, като в крайна сметка баварците успяха да излязат крайни победители от сблъсъка, печелейки с 4:2 при дузпите.

Баварците създадоха доста положения пред вратата на Борусия, но така и не съумяха да достигнат до попадение в редовните 90 минути. Домакините също не успяха да отбележат гол и така се наложи изиграването на две продължения по 15 минути. И там обаче нито един от двата тима не вкара попадение и така се наложи рулетката на дузпите да определи това кой ще играе на финала

При 11-метровите наказателни удари Давид Алаба даде преднина на Байерн от 1:0, но Филип Даемс се разписа за Борусия, правейки резултата 1:1. Рибери даде аванс на баварците (2:1), но и Патрик Херман от Борусия не сбърка и равенството отново бе възстановено – 2:2. Третата дузпа за Байерн бе поверена на Филип Лам, който с хладнокръвно изпълнение направи резултата 3:2 в полза на гостуващия тим.

Така се стигна до момента, в който дойде редът Данте да изпълни 11-метров наказателен удар. Бранителят на домакините застана зад топката, но не успя да преодолее Мануел Нойер и резултатът остана 3:2 в полза на Байерн.

Следващият изпълнител за баварците бе Тони Кроос. Полузащитникът не сбърка и даде аванс от 4:2 на своя отбор. За Борусия наред да изпълнява бе Хавард Нордтвейт. По подобие на своя съотборник Данте обаче, полузащитникът също не успя да реализира, което значеше, че Борусия (Мьонхенгладбах) губи срещата и отпада от турнира за Купата на Германия. Байерн пък продължава на финала, където ще спори за трофея с Борусия (Дортмунд).