3. Байерн се подигра с мечтите на Базел и постави рекорд в ШЛ след 7:0 в Мюнхен (видео+снимки)

Баварците се класираха за 1/4-финалите с общ резултат 7:1, Гомес вкара 4 гола за успеха

Германският колос Байерн (Мюнхен) буквално разпиля със 7:0 гостуващия Базел в мач реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига и постави нов рекорд за най-изразителен успех във фазата на директните елиминации в турнира на богатите.

Така баварците си осигуриха участие в 1/4-финалите с общ резултат 7:1 и не позволиха на гостите да се превърнат в първия швейцарски представител, преминал в следващата фаза.

Домакините започнаха вихрено срещата и още в 11-ата минута откриха резултата пред 66 000 зрители на своя „Алианц Арена”.

Тогава един удар на Тони Кроос от границата на наказателното поле рикошира в бранител на гостите и попадна у Ариен Робен, който остана очи в очи със стража на Базел и го простреля без да се замисли за 1:0.

След попадението момчетата на Юп Хайнкес продължиха да доминират, като само пропуските на Гомес и Густаво, а и добрите изяви на швейцарския вратар Сомер, ги лишиха от удвояване на преднината.

Логичното се случи три минути преди почивката, когато Томас Мюлер посрещна от въздуха отлично центриране на Робен на близката греда и технично прати топката в мрежата за 2:0.

Вторият гол в срещата сякаш пречупи гостите от Швейцария и малко по-късно те инкасираха още едно попадение.

Това се случи в 44-ата минута, когато грешка в отбраната им след статично положение позволи на двама баварски нападатели да се озоват непокрити на далечната греда и единият от тях – Марио Гомес, засече топката в празната врата.

Така паузата дойде при класически резултат в полза на Байерн (Мюнхен), а през второто полувреме тандемът Рибери – Гомес се развихри и на три пъти първият подаваше, а вторият вкарваше във вратата на Базел.

Четвъртият гол в мача падна едва пет минути след подновяването на играта. В негов автор се превърна Марио Гомес, който се възползва от хубав пас на Франк Рибери и от въздуха се разписа за втори път в срещата, а в 61-ата минута оформи своя хеттрик.

Тогава отново френското крило проби в наказателното поле на гостите и копна топката към намиращия се във вратарското поле свой съотборник, а той с глава отблизо вкара за 5:0.

Малко по-късно гол на Себастиан Фрей бе отменен, тъй като английският рефер Марк Клатенбърг видя игра с ръка на влезлия като резерва Щокер, който подаде на Фрей, и така лиши Базел от утешително попадение.

Утеха за швейцарците обаче нямаше, защото в 67-ата минута Гомес пак ги наказа, след като отново Рибери проби отляво и върнат топката към точката за изпълнение на дузпа, откъдето без да я спира нападателят я прати в мрежата и се разписа за четвърти път в двубоя.

Той можеше и да се изравни със звездата на Барселона Лионел Меси, който миналата седмица стана първият футболист, вкарал 5 попадения в един мач от Шампионската лига, но в края на мача Робен реши сам да завърши атаката, вместо да му подаде, като по този начин оформи крайното Байерн (Мюнхен) – Базел 7:0.