3. Байерн спаси кожата в края срещу „Малката Борусия – 3:3 (видео)

Байерн спаси кожата в края срещу „Малката Борусия – 3:3 (видео)

Ето и останалите резултати от днешните мачове

Шампионът Байерн (Мюнхен) направи нова грешна стъпка към защитата на титлата си, след като завърши наравно с 3:3 от отбора на Борусия Мьонхенгладбах. Срещата се игра на стадион „Борусия Парк” и бе от програмата на 11-ия кръг на немската първа Бундеслига.

Двубоят започна превъзходно за домакините, които откриха резултата още в 5-та минута, когато Левелс изведе Херман в наказателното поле, а вторият шутира с десния крак от трудна позиция, пращайки топката в горния ляв ъгъл на Бут за 1:0.

Радостта на Борусия от това попадение обаче трая едва 5 минути, тъй като в 11-ата Кроос центрира от фаул, Гомес се извиси над всички и с глава възстанови равенството – 1:1.

След този гол баварците продължиха да натискат, но пропуски направиха Гомес и Пранич. Така се стигна до 40-ата минута, когато Пранич центрира остро в наказателното поле на домакините, където Швайнщайгер засече с десния крак, извеждайки шампионите напред – 2:1. В 43-ата минута пък Швайни се превърна в антигерой за своите, след като нацели дясната греда от дузпа, отсъдена за фаул на Шахтен срещу Алтънтоп.

До края на първите 45 минути нови голове нямаше и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимална преднина за гостите от Мюнхен.

Втората част стартира с много силен натиск на Борусия и в 56-ата Марко Реус направи 2:2, след като бе изведен на изгодна позиция от Камарго и с десния крак извън границите на наказателното поле преодоля за втори път Бут.

Само 4 минути по-късно домакините сътвориха пълен обрат и поведоха с 3:2. Тогава, отново след контраатака, Реус върна жеста на Камарго, който с десния крак не пожали Байерн за 3:2.

След това попадение играчите на Луис Ван Гаал се хвърлиха да изравняват и се поздравиха с нов гол в 84-ата минута, когато Тимосчук намери Лам в дясната част на наказателното поле, а капитанът на баварците заби кълбото в горния ляв ъгъл на вратата на Борусия за крайното 3:3.

След този хикс домакините остава в зоната на изпадащите, като заемат последното 18-о място със 7 точки. Тимът на Байерн пък е 9-и с 16 спечелени точки.

3:1 Шибер 90’

Утре са мачовете Хановер – Борусия Дортмунд (16:30 часа), Байер Леверкузен – Кайзерслаутерн (19:30 часа) и Щутгарт – Вердер (19:30 часа).