3. Байерн срази бивш отбор на Павел Дочев с 4:1, Левандовски изпусна дузпа

Байерн срази бивш отбор на Павел Дочев с 4:1, Левандовски изпусна дузпа

Бадщубер изигра първия си мач като титуляр от 2012 година насам при успеха за Купата на Германия

Шампионът Байерн (Мюнхен) с лекота премина първия кръг за Купата на Германия след успех с 4:1 над бившия отбор на Павел Дочев Пройсен (Мюнстер). Гьотце, Мюлер, Алаба и Писаро вкараха головете за баварците, а Левандовски изпусна дузпа в самия край.

Добрата новина за Хосеп Гуардиола беше, че на фона на всички контузии Холгер Бадщубер изигра първия си мач като титуляр от 2012 година насам. Байерн отново игра колебливо и домакините изглеждаха опасни при своите контри.

Разликата в класите обаче беше очевидна и в 19-ата минута Левандовски по конец намери Гьотце на втора греда и там героят на Германия от финала на Мондиал 2014 нямаше как да сбърка – 1:0.

Гуардиола оставаше недоволен от продукцията на своите, но Байерн бързо удвои. Защитник опита да изчисти топката след двойно между Лам и Левандовски, топката попадна в краката на Томас Мюлер и той не сгреши за 2:0.

Давид Алаба вдигна цялата публика на крака 7 минути след подновяването на играта. Австрийската звезда вкара забележителен гол с тупалка от разстояние, която мина над главата на вратаря Мазух и влетя в мрежата с помощта на напречната греда – 3:0.

Байерн вкара и 4-ти гол след бърза контра след отнемане на топката, Мюлер пусна за Писаро и перуанецът технично копна над вратаря.

Жером Боатенг игра с ръка в наказателното поле и Пройсен вкара почетен гол от дузпа чрез Кроне минута преди края за 4:1.

В последната минута Хайтмайер свали Левандовски в наказателното поле като последен в отбрана и видя директен червен картон. Полският нападател обаче не успя да вкара и Мезух спаси дузпата, което запази резултата.

Купа на Германия, първи кръг, резултати и програма:

Рееден – Аален 1:1 (3:4 след дузпи)

Карл Цайс Йена – Ауе 0:1

Илертисен – Вердер Бремен 1:1 (2:3 след продължения)

Холщайн Киел – Мюнхен 1860 1:2

Ууленхорстер Палома – Хофенхайм 0:9

Арминия Билефелд – Зандхаузен 4:1

Айнтрахт Триер – Фрайбург 0:2

Нойбранденбург 04 – Карлсруе 1:3

Пройсен Мюнстер – Байерн Мюнхен 1:4

Вюрцбургер Кикерс – Фортуна Дюселдорф 2:2 (3:2 след продължения)

19:30 Магдебург – Аугсбург

19:30 РазенБалшпорт Лайпциг – Падерборн

21:30 Дармщад – Волфсбург

От събота:

Веен – Кайзерслаутерн 3:5 след дузпи (0:0 в редовното време и продълженията)

Виктория 1889 Берлин –Айнтрахт Франкфурт 0:2

Щпортфройнде Зийген – ФСВ Франкфурт 4:5 при дузпите (2:2 в редовното време и 3:3 след продължения)

Алемания Валдалгесхайм – Байер Леверкузен 0:6

Хемнитцер – Майнц 5:4 при дузпите (3:3 в редовното време и 5:5 след продължения)

21:30 Динамо Дрезден – Шалке 04

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи