3. Байерн успя: Би Щутгарт за купата и спечели безпрецедентен требъл в Германия (ВИДЕО+СНИМКИ)

На финала баварците се наложиха над швабите с 3:2

Отборът на Байерн (Мюнхен) завърши с пълен успех изминалия вече сезон, след като тази вечер триумфира с Купата на Германия след успех във финала с 3:2 над Щутгарт.

Срещата се игра на "Олимпиящадион" в Берлин пред близо 75 хиляди зрители, а с този трофей баварците станаха първият немски тим, печелил требъл в рамките на един сезон - шампион на Германия, носител на Шампионската лига и победител в турнира за купата на страната.

Това бе 16-а титла за Байерн в тази надпревара от 19 изиграни финала, а отборът логично е и най-успешният тим в турнира. Нападателят на тима Марио Гомес пък записа страхотно постижение, след като в едва 72-те си минути в надпреварата за този сезон, е вкарал цели 6 гола.

Като цяло срещата премина под инициативата на Байерн, които в този двубой бяха символични домакини и още в 3-та минута Робен можеше да открие, ала изстрелът му бе спасен от стража на Щутгарт.

Последваха две възможности за швабите, като при първата Максим шутира неточно, а в 21-ата минута Нойер трябваше да прави две последователни спасявания, като при второто се намеси на голлинията след изстрел на Харник.

Така дойде 36-ата минута, когато Байерн получи правото да изпълни дузпа за фаул на Траоре срещу Лаам. Зад топката застана Томас Мюлер, който хладнокръвно прати кълбото зад Улрих.

До края на полувремето Гомес имаше възможност да се разпише, ала ударът му бе избит в корнер.

Втората част стартира ударно за символичните домакини, след като в самото начало Лаам центрира ниско отдясно и оставен непокрит Гомес от метър-два, макар и малко нескопосано, покачи резултата в полза на 23-кратните шампиони.

В 61-ата минута Байерн вече водеше с 3:0, след като Гомес засече пас отдясно на Мюлер и стражът на Щутгарт Улрайх трябваше да вади отното кълбото от мрежата си.

Швабите обаче далеч не се бяха предали и в 71-ата минута Харник ги поведе към обрат с гол за 1:3.

След гола Щутгарт натисна и в 80-ата минута Харник намали на 2:3 и върна с гръм и трясък интригата в мача.

До края на мача символичните гости натискаха с всички сили, но след няколко мелета пред Нойер резултатът остана непроменен и така Байерн завоюва 16-ата си Купа на Германия в 19-ия си финал в надпреварата.