3. Байерн вбеси Гуардиола със загуба от звездите на МЛС (ВИДЕО)

Байерн вбеси Гуардиола със загуба от звездите на МЛС (ВИДЕО)

Левандовски се разписа рано в мача, но баварците загубиха с 1:2 в Портланд

Германският шампион Байерн Мюнхен загуби с 1:2 от звездите на американското първенство МЛС и вбеси своя наставник Хосеп Гуардиола.

Баварците започнаха по-силно мача на "Провидънс парк" в Портланд, щата Орегон, и дуото Шакири – Левандовски беше в основата на всичко опасно. Вратарят Ник Римандо спаси опасен шут на полския нападател, но Левандовски го преодоля в 8-ата минута, когато получи пас от Рафиня и като по конец прати в мрежата за 1:0.

Байерн доминираше и изпусна шанса да поведе по-убедително, а звездите на МЛС се окопитиха, най-вече заради опита на Тиери Анри, Тим Кейхил и Клинт Демпси.

Треньорът Кейлеб Портър направи цели 10 промени на почивката, а двама от нападателите в най-добра форма комбинираха за изравнителното попадение.

Ерик Торес чукна топката за Брадли Райт-Филипс и нападателят на Ню Йорк Ред Булс заби до далечната греда за 1:1 след 51 минути игра.

Нощта стана още по-добра за янките след победен гол на Лендън Донован, играещ в своя 14-ти мач за звездите на МЛС. Диего Валери намери Донован с марков диагонален пас на голямо разстояние, а Донован мина като торнадо през защитата на Байерн и хладнокръвно се разписа – 2:1 и пълен обрат.

Байерн опита да изравни в края и вратарят Бил Хамид спаси удар на новото попълнение Хуан Бернат.

След мача Пеп Гуардиола беше бесен и отказа да стисне ръката на който и да било от противниковия щаб.
Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи