3. Байерн вдигна титлата след шампионски успех, Лева влезе в историята (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гуардиола бе награден и спечели последния си мач в Бундеслигата

Байерн (Мюнхен) спечели последния си мач този сезон в Бундеслигата, след като надви като домакин с 3:1 вече изпадналия тим на Хановер 96.

Така наставникът на баварците Хосеп Гуардиола, който след края на сезона ще поеме Манчестър Сити и бе награден преди първия съдийски сигнал, постигна успех в прощалния си мач на „Алианц Арена”.

За шампионите, защитили титлата си още миналата седмица, остава само една среща, а именно финалът за Купата срещу Борусия (Дортмунд) на Олимпийския стадион в Берлин.

Днес те зарадваха своите фенове с победа и вдигнаха сребърната салатиера, след като преди това Роберт Левандовски пренаписа историята.

Полският нападател откри резултата в 12-ата минута, реализирайки своя гол номер 30 през сезона и се превърна в първия чужденец, достигнал тази кота.

За последно толкова попадения в един сезон реализира Дитер Мюлер през далечния вече сезон 1976/77.

Тогава германецът наниза 34 попадения, а сега Лева остана с 30 в своя актив, които обаче са напълно достатъчно, за да му осигурят голмайсторския приз в Бундеслигата.

В 18-ата минута възстановеният Франк Рибери имаше шанс да покачи на 2:0 след хубав пробив, но не успя.

Това обаче стори Марио Гьотце в 28-ата, когато прехвърли от малък ъгъл вратаря на гостите.

Левандовски можеше да довкара топката, но реши да я остави сама да влезе в мрежата.

После именно той опита да се разпише атрактивно с пета, а впоследствие и страничната греда спаси Хановер.

Така се стигна до 54-ата минута, в която Гьотце се разписа за втори път в срещата, а в 66-ата Артур Собиеш вкара почетното попадение за гостите.

След поражението те останаха последни с 25 точки и ще играят във Втора Бундеслига, а Байерн приключи сезона с 88 в актива си.

ВИЖТЕ ТУК ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ ШАМПИОНСКИЯ ТРИУМФ НА БАЙЕРН!

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1