3. Байерн запази шансове за титлата след 2:1 над Хановер (видео)

Байерн запази шансове за титлата след 2:1 над Хановер (видео)

Херта постигна жизненоважен успех в борбата си за оцеляване

Байерн (Мюнхен) постигна важен успех в борбата си за титлата в Първа Бундеслига, постигайки домакинска победа с 2:1 срещу Хановер. Двубоят се проведе на „Алианц Арена”, а баварците владееха топката повече от своя съперник и имаха повече на брой възможности пред противниковата врата, но гостуващият тим също имаше своите шансове в мача. В крайна сметка играчите на Юп Хайнкес се добраха до трите точки, постигайки 18-ата си победа в шампионата от началото на сезона.

Още в началните минути на двубоя Ивица Олич и Ариен Робен получиха възможности да открият резултата, но ударът на хърватина бе отразен от стража на Хановер, докато изстрела на холандския футболист премина извън очертанията на вратата. Последваха нови голови ситуации, организирани от домакините, но Франк Рибери стреля в аут в 20-ата минута, а в 26-ата Ариен Робен получи нов шанс да отбележи попадение, но вратарят на гостите спаси.

Така се стигна до 36-ата минута, когато активните действия на Байерн доведоха до резултат и домакините успяха да поведат. Тони Кроос бе намерен от Ариен Робен и стреля с десния крак, а кълбото влетя неспасяемо в мрежата на гостуващия тим.

През второто полувреме баварците продължиха да се представят силно, но и Хановер създаде интересни ситуации пред Мануел Нойер. Серхио Пинто можеше да изравни в 56-ата минута, но ударът му излезе в аут. Малко след като изтече час игра от началото на мача Марио Гомес пропусна златна възможност за Байерн, след като ударът му срещна лявата греда на вратата на Хановер, а в 68-ата минута баварците все пак достигнаха до втори гол. Този път Гомес бе точен и след изстрела му с левия крак, кълбото се озова в мрежата на гостите и резултатът стана 2:0.

Хановер намали на 1:2 в 74-ата минута, а автор на гола за гостуващия тим бе Дидие Я Конан. До края на мача Маме Бирам Дуиф пропусна да реализира две възможности за Хановер, а Кристиан Пандер също се отчете с пропуск за гостите. Франк Рибери и Марио Гомес пък не съумяха да реализират възможности за Байерн. Така мачът приключи при резултат 2:1.

След победата Байерн продължава да е на 2-ото място, като има актив от 57 точки и е на 2 зад лидера Борусия (Дортмунд), който има и мач по-малко. Хановер е 7-ми с 38 пункта.

В друг мач от 27-ия кръг Херта (Берлин) победи с 3:1 като гост отбора на Майнц.

Тимът от немската столица имаше преднина от един гол на почивката на мача, след като Анис Бен-Хатира бе успял да се разпише за гостите в 41-ата минута. В 52-ата Густаво Рамос покачи на две попадения аванса на Херта, а Майнц все пак съумя да намали на 1:2 в 58-ата минута чрез Максим Чупо-Мотинг. Крайното 3:1 в полза на берлинския тим оформи Густаво Рамос в 69-ата минута.

След победата Херта заема 17-ото място и има 26 точки, като е на 1 зад Аугсбруг, който се намира на спасителната 15-та позиция. Майнц е 12-ти с 30 пункта.