3. Байерн започна годината с 13:0 над катарци

Байерн започна годината с 13:0 над катарци

Швайнщайгер се завърна, Олич и Рибери блестят

Байерн започна годината подобаващо. Баварците се справиха с 13:0 срещу катарския тим Ал Саиля в приятелска среща, играна в Доха, Катар. Арабският тим е един от слабите дори в местното първенство като през 2006 г. дори изпада от елита, за да се върне отново две години по-късно.

В този двубой официално в тима се завърна и Бастиан Швайнщайгер след счупената ключица.

Ариен Робен, Марио Гомез и Томас Мюлер направиха резултата класически през първото полувреме, а през втората част с пет гола на Ивица Олич, по два на Франк Рибери и Нилс Петерсен и един на Диего Контенто резултатът стана умопомрачителен.

Първото полувреме време Байерн игра с всичките си титуляри, но откриването на резултата дойде чак в 36-ата минута.

През втората част Юп Хайнкес замени изцяло отбора си. През тези 45 минути Франк Рибери и Ивица Олич играха много силно, а техният отбор тотално разгроми съперника си.