3. Бенфика би ПСЖ, но отпадна от Шампионската лига (ВИДЕО)

Бенфика би ПСЖ, но отпадна от Шампионската лига (ВИДЕО)

Олимпиакос надделя над Андерлехт с 3:1 в мач с 3 дузпи и 3 червени картона

Бенфика спечели с 2:1 като домакин на Пари Сен Жермен в мач от група „С“ на Шампионската лига. Двубоят се игра на „Ещадио да Луж“ в Лисабон, но и тази победа се оказа недостатъчна за португалския тим да се класира за елиминационната фаза, след като в другия мач от групата Олимпиакос надви Андерлехт с 3:1.

Преди изиграването на мачовете от тази група във вторник вечер гръцкият и португалският отбор имаха по 7 точки и се намираха съответно на второто и третото място в класирането, а след победите си тази вечер и двата тима са с по 10 точки, но Олимпиакос финишира втори, тъй като е с по-добри показатели спрямо Бенфика. Така португалският тим ще продължи участието си в европейските клубни турнири в Лига Европа напролет, докато Олимпиакос ще игра на осминафиналите.

Пари Сен Жермен финишира първи в групата с актив от 13 точки. Френският шампион си бе осигурил класирането в следващата фаза на Шампионската лига още преди изиграването на двубоя във вторник вечер. Последен с едва 1 спечелена точка завършва белгийският Андерлехт.

Резултатът на „Ещадио да Луж“ в Лисабон бе открит в 37-ата минута. Френският тим, който бе без голямата си звезда Златан Ибрахимович, успя да излезе с гол напред, а негов автор бе Единсон Кавани, който получи от Жереми Менес и от самата голлиния прати топката в мрежата.

В 45-ата минута обаче Бенфика успя да възстанови равенството. Домакините получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена за фаул на Калифа Траоре срещу Силвио в наказателното поле. Застаналият зад топката Лима стреля неспасяемо в десния ъгъл и направи резултата 1:1.

Победното второ попадение за Бенфика бе дело на Николас Гайтан, който се разписа от близко разстояние в 58-ата минута.

На стадион „Георгиос Караискакис“ Олимпиакос излезе с гол напред в 33-ата минута, а точен за 1:0 бе Хавиер Савиола. 6 минути след това Андерлехт изравни с попадение на Саша Клестан. При резултат 1:1 дойде краят на първата част.

В 49-ата минута гостите останаха с човек по-малко - Шейку Куяте получи втори жълт картон, а Бенфика получи правото да изпълни дузпа, но Хавиер Савиола пропусна от бялата точка. В 58-ата минута обаче той се реваншира за този свой пропуск, след като реализира гол за 2:1.

В 72-ата минута Олимпиакос получи правото да изпълни нова дузпа, но ударът на Владимир Вайс бе спасен от вратаря на гостите.

В 88-ата минута Н’Сакала получи втори жълт картон и така Андерлехт остана с 9 души на терена, а в 3-ата минута от добавеното време на вратаря на Андерлехт Силвио Прото бе показан директен червен картон - стражът фаулира Владимир Вайс в наказателното поле, а Олимпиакос получи правото да изпълни трета дузпа. Застаналият зад топката Алехандро Домингес успя да вкара, като по този начин оформи и крайното 3:1.

ОБЗОР: Словакия и Швеция с реми, Украйна би Грузия (ВИДЕО)